1 czerwca otwarty został plac zabaw na os. Bogusław w Jarocinie. Przy okazji wydarzenia burmistrz Jarocina Adam Pawlicki częstował dzieci nie słodyczami, ale jabłkami.

Oprócz włodarza, w oficjalnym otwarciu, uczestniczyli: zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak, przewodniczący osiedla Maciej Biegański, radna miejska Lechosława Dębska, radna powiatowa Agnieszka Borkiewicz oraz mieszkańcy osiedla. Podczas wydarzenia burmstrz Adam Pawlicki wraz z dziećmi oraz najmłodszym w gminie członkiem zarządu osiedla, 18-letnim Tomaszem Berlakiem posadził jabłoń w miejscu, w którym przed laty znajdował się sad rodziny Radolińskich.
Plac zabaw, o wartości blisko 100 tysięcy złotych, zrealizowała firma Investic sp.  z o.o. Przemysława Andrzejewskiego z Goliny. Gmina Jarocin przekazała na realziacje inwestycji 70 tys. zł. Z kolei 30 tys. złotych pochodziło ze środków Spółdzielni Mieszkaniowo-Lokatorskiej w Jarocinie.
Obiekt, który zlokalizowany został przy ul. Do Zdroju  wyposażony jest w:  bujak, zestaw sprawnościowy, karuzelę, piaskownicę, huśtawki i wyczekiwany przez najmłodszych zjazd linowy. W ramach inwestycji wykonano też strefę upadku i zrekultywowano tereny zieleni oraz zamontowano elementy małej architektury: kosze oraz ławki.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia