Jarocin nie zwalnia wakacyjnego, podróżniczego tempa. Spotkania z podróżnikami czekają. Już jutro w strefie relaksu spotkanie z Afryką. Z kolei w pierwszy weekend lipca zaproszamy do wizyty Azji i Indonezji.

29 czerwca – AFRYKA

Na początek Afryka i wyprawa maluchem po bezdrożach afrykańskich krajów! Wszędzie tam, gdzie pojawiał  się Arkady Paweł Fiedler budził sensację. Jego „turkusowy” maluch przeszedł nie jedno w tej podróży pokonując nie tylko 16 tys. km ale i temperatury tak wysokie, że topiła się jego obudowa od licznika!

Zapraszamy 29 czerwca na spotkanie w strefie relaksu na rynku, godz. 18.00. Spotkanie poprzedzą warsztaty plastyczne dla dzieci o godz. 17.00. 

 

AZJA i INDONEZJA

Warsztaty parzenia herbaty, 6 lipca  godz. 16.00, rynek

Po tych warsztatach już nikt nie spojrzy na herbatę jak na coś prozaicznego!

Rafał Przybylok, połowa duetu prowadzących bloga Czajnikowy.pl, autor książki „Czajnikowy.pl. Dobra herbata”. Gość programów „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień Dobry TVN”, zabierze nas w fascynującą podróż po herbacianych polach i opowie o tym, co każdy miłośnik herbaty wiedzieć powinien. Podczas warsztatów przybliży nam odmiany, sposoby uprawy i parzenia, przytoczy mity i legendy, zdradzi przepisy na swoje ulubione herbaciane napoje – zarówno autorskie, jak i wywodzące się z tradycji różnych krajów.

Na warsztaty obowiązują zapisy – pod nr. telefonu 62 747 30 02 lub 887 - 766 - 861 

 

O jodze, 8 lipca, godz. 10.00 – 12.00, polana przed Pałacem Radolińskich  

Warsztaty jogi "Wakacyjny relaks" są przeznaczone dla wszystkich, na każdym poziomie zaawansowania.

Zaczniemy łagodną sekwencją asan (pozycji), łączącą ruch z oddechem, wzmacniającą ale też odpowiednio rozluźniającą ciało. Tak by wprowadzić się w stan głębokiego odprężenia. Zakończymy odrobiną jogowej teorii.

 

O Indonezji, 8 lipca, godz. 17.00 strefa relaksu na rynku

Indonezja to niesamowity kraj na końcu świata, położony na ponad 13 tysiącach wysp, kraj muzułmański,  kraj kontrastów, kraj fascynujących tradycji i przesympatycznych ludzi.

Pierwszy raz, do Indonezji, wyjechałam 8 lat temu. Nie za bardzo wiedząc gdzie jadę i czego się spodziewać. Ten pierwszy wyjazd to był szok za szokiem. Upał, wilgotność, mix zapachów, ilość i zagęszczenie ludzi, motocykli, riksz, kompletny chaos na drogach… Wszystko chłonęłam z wielką ciekawością. Uczyłam się jak funkcjonować...zaliczyłam niejedną gafę..:) Teraz wracałam tam jak do drugiego domu, do starych znajomych I mam nadzieję, ze jeszcze wrócę nie raz!

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia