W sierpniu nie zwalniamy podróżniczego tempa. Tym razem w ramach „Podróżniczego regału na nudę” jarocińska biblioteka zaprasza na kajakową wyprawę przez świat.

3 SIERPNIA – Taras Kawiarni Filmowa

Kino plenerowe, a w nim walka Georga Clooney’a ze sztormem, godz. 20.00
Obraz opowiada autentyczną historię, która wydarzyła się w 1991 r. W tym roku na północnym Atlantyku miał miejsce największy sztorm stulecia, który powstał w wyniku kolizji dwóch krańcowo różnych frontów pogodowych i huraganu Grace. Zjawisko to nadeszło tak szybko, że meteorolodzy nie mieli nawet czasu poinformować o niebezpieczeństwie wszystkich jednostek przebywających wtedy na wodzie. Film opowiada historię rybackiego kutra "Andrea Gail" oraz kilku innych jednostek, które ów straszny sztorm zaskoczył na morzu a także o podejmowanych w tym czasie akcjach ratunkowych

4 SIERPNIA – strefa relaksu na jarocińskim rynku

Kajakiem przez świat – Marcin Staśkowiak, spotkanie, godz. 17.0

Całe życie pasjonował się traperskimi spływami kajakowymi. W 2010 roku założył grupę Kajakiem Przez Świat, gdzie dzieli się swoją pasją ze znajomymi, znajomymi znajomych i wszystkimi którzy chcą z nim popływać. Jego aktywną miłością od dziecka są kajaki, ale pasji ma całe mnóstwo. Podróżuje, chodzi po górach, biega, pływa, jeździ na quadach. Skacze na bungee i z wysokości do wody, by pokonać swój… lęk wysokości. 
Na spotkanie zapraszamy całe rodziny z dziećmi, będzie to niebywała okazja do przymierzenia ekwipunku potrzebnego przy wyprawie kajakiem oraz dla tych którzy nie mieli wcześniej okazji, siedzenia w nim! 


Skippers, Muzyka żeglarska, koncert, godz. 18.30 

Zespół koncertuje z krótkimi przerwami od 1991 roku. Występował w całej Polsce, we Francji i Czechach Dorobek fonograficzny: kaseta magnetofonowa (1996) oraz CD(2000). W realizacji płyta.

Zdjęcie użytkownika Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia