Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podczas dzisiejszej sesji podziękował strażakom oraz służbom medycznym za udział w ratowaniu życia i mienia podczas pożaru w budynku socjalnym przy ul. Parowozownia, do którego doszło 13 kwietnia.

- Podziękowania za to, nie żeście przyjechali, tylko że tak szybko, co uratowało życie tym mieszkańcom. Minuty dzieliły od śmierci te osoby, które tam mieszkały. Nawet nie wiedziały, że się pali. Dziękuję - powiedział burmistrz.

Włodarz gminy wręczył symboliczne podziękowania  przedstawicielom jednostek OSP z Witaszyc, Goliny i Jarocina, Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, jarocińskiego szpitala i ośrodka pomocy społecznej. - Do tragedii nie doszło dzięki prawidłowemu utrzymaniu obiektu pod względem bezpieczeństwa pożarowego – podkreślił Kazimierz Cieślak, komendant PSP w Jarocinie.  

13 kwietnia, przed godziną 1.00 w nocy w budynku wielorodzinnym w tzw. Parowozowni w Jarocinie wybuchł pożar. Ogień zajął jedno z mieszkań na piętrze budynku. Dzięki szybkiej interwencji służb pożarniczych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Ewakuowano 28 osób, którym gmina zapewniła lokal zastępczy. Przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia. Więcej o zdarzeniu przeczytasz tutaj

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia