Wykład otwarty z cyklu „Pokochać sztukę” – w kawiarni „Filmowej” - poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Grudniowe spotkanie ze sztuką, realizowane w ramach projektu B.U.S. do Kultury poświęcone będzie tańcowi w sztuce. Historia tańca jest tak samo długa, jak historia ludzkości. Był on wartością wyjątkową we wszystkich epokach i kulturach od zarania dziejów. Taniec w malarstwie widoczny jest od wielu stuleci. Motyw, który pokazuje ruch człowieka, ekspresję, wyraz jego duszy i pasji na stałe zapisał się w złotych kartach historii światowej sztuki. Zapraszamy na wykład otwarty z cyklu „Pokochać sztukę”, który poprowadzi Agata Iżykowska-Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Doktorantka nauk o kulturze w Instytucie Kulturoznawstwa, zajmująca się badaniem sfer intymności w polskiej sztuce współczesnej.

Czwartek, 5 grudnia, godz. 17.00, Kawiarnia Filmowa - kino Echo

Dofinansowano ze Środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji  Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia