Trwa demontaż biało-czerwonych barier wzdłuż ulicy Poznańskiej w Jarocinie – od ul. św. Ducha do ul. Kasztanowej. – Ich usunięcie jest elementem porządkowania przestrzeni wokół rewitalizowanego Parku Radolińskich – mówi Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Bariery są usuwane na odcinku byłej drogi krajowej nr 11 od skrzyżowania z ul. św. Ducha do ul. Kasztanowej. - Stało się to możliwe dzięki temu, że obecnie zarządcą tej drogi jest gmina Jarocin – informuje Robert Kaźmierczak. - Jeśli efekt spodoba się mieszkańcom niewykluczone, że biało-czerwone bariery znikną z całego przebiegu byłej jedenastki w Jarocinie. W takim przypadku w ich miejsce pojawią się nasadzenia zieleni średniej i drzew – mówi Robert Kaźmierczak.

Gmina nie zapomina jednak o bezpieczeństwie pieszych, dlatego w miejscach, które tego wymagają, czyli na skarpach, zamiast siermiężnych biało-czerwonych barier, zamontowane zostanie lekkie ogrodzenie zabezpieczające. Dzięki zastosowaniu koloru grafitowego będzie się komponowało z parkiem.

Na drodze wzdłuż której demontowane są barierki obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Do tej pory nie odnotowano tu zdarzenia z udziałem pieszych.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia