Urząd Miejski w Jarocinie jako lokalny koordynator akcji proekologicznej „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014” serdecznie zaprasza młodzież oraz kadrę pedagogiczną jarocińskich placówek oświatowych, a także wszystkie instytucje/osoby zainteresowane ekologią do wzięcia udziału w akcji.

Tegoroczne sprzątanie naszej gminy odbędzie się w dniach 19 - 21 września, a kulminacja akcji przypadnie na dzień 19 września.

„Sprzątanie Świata”  w Polsce zostanie zroganizowane po raz 21. Tegoroczna akcja pod hasłem „TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!” ruszyła już w kwietniu. Tym razem inicjatorzy akcji zachęcają do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Nie zapominajmy, iż jesteśmy odpowiedzialni za stan naszego miasta, wioski, parku, lasu, ponieważ jest to nasz największy skarb,  który musimy chronić.

Wszelkich informacji na temat przebiegu akcji na terenie Gminy Jarocin udziela Wydział Nieruchomości, Planowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie (tel. 62 749 95 57).

Informacje na temat kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2014” dostępne są również na stronie internetowej www.naszaziemia.pl.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia