Sobotnie Dożynki w Potarzycy były także doskonałą okazją do świętowania zakończonych niedawno inwestycji, zrealizowanych na terenie wioski. Najpierw przecięto wstęgę na ul. Polnej, gdzie po remoncie pojawił się asfalt. Potem - z drugiej strony wsi - uroczyście otwarto zmodernizowaną, bardzo nowoczesną Stację Uzdatniania Wody.

Otwarcie inwestycji świętowano przy dźwiękach miejscowej Kapeli Zespołu Folklorystycznego „Snutki”. Pierwsza otwarta została ul. Polna - dotychczas gruntowa, teraz z nową nawierzchnią. Asfalt położony został w ramach większej gminnej inwestycji, dzięki której powstały ponad 2 kilometry dróg. Prace objęły 6 odcinków gruntówek. Poza ul. Polną prace zostały wykonane na os. Leśnym w Bachorzewie, ul. Piaskowej i Zagajkowej w Golinie, ul. Żytniej w Jarocinie oraz ul. Zakrzewskiej w Witaszycach.

Następnie goście przejechali na teren Stacji Uzdatniania Wody. Jest to trzecia, po Jarocinie i Stefanowie, w pełni zautomatyzowana, nowoczesna stacją. W ramach inwestycji zmodernizowany i rozbudowany został system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych. Przedsięwzięcie objęło także wymianę urządzeń technologicznych z wyposażeniem obiektu w niezbędne zestawy pomp i instalację dezynfekującą. By zapewnić ciągłość dostaw wody, w razie braku prądu, obiekt zostanie wyposażony w agregat prądotwórczy. Dzięki realizacji inwestycji, wartej blisko 5 mln zł, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie dostarcza mieszkańcom wodę pitną bardzo dobrej jakości.

Podsumowaniem świątecznego dnia w Potarzycy były Dożynki Wiejskie i festyn rodzinny, podczas którego na najmłodszych czekały animacje i inne atrakcje, m. in. pokaz sprzętu pożarniczego i dmuchańce. Całość zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem Fenix.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia