W przededniu obchodów Święta Niepodległości i Dni Patrona Miasta, prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Jarocin. Historyczna wizyta głowy państwa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a sam prezydent wyróżnił Jarocin za realizację szeregu inwestycji i podziękował samorządowcom za pracę i zaangażowanie, dzięki którym rozwija się nie tylko Ziemia Jarocińska, ale cała Wielkopolska i cała Polska.

Prezydent nie ukrywał, że jest pod wrażeniem inwestycji, które powstały na Ziemi Jarocińskiej  dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu przez samorządowców różnego rodzaju funduszy – europejskich, ale nie tylko.  - To tutaj najlepiej w Polsce realizowany jest program Mieszkanie+ - odniósł się  prezydent do rządowego programu, którego wykonania podjął się samorząd  Gminy Jarocin. - W 2020 roku w ramach tego programu będzie tu wybudowanych 366 mieszkań dla młodych ludzi, które mają pozwalać młodym rodzinom się rozwijać, dzięki którym młode rodziny mają zasilać, budować polskie społeczeństwo – podkreślił Andrzej Duda. Prezydent zauważył, że rozwój możliwy jest dzięki podtrzymywaniu przez mieszkańców Wielkopolski tradycji od pracy organicznej poprzez mądre rządzenie. - To także praca lokalnych polityków samorządowych, którzy z oddaniem służą swojej lokalnej społeczności, swoim sąsiadom, wykorzystując w miarę możliwości wszystkie opcje, jakie są stwarzane przez władze centralne, przez fundusze europejskie – różnego rodzaju możliwości, z których można korzystać właśnie po to, by wspierać rozwój lokalny. Ogromnie za to dziękuję – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Wizyta prezydenta odbyła się w tygodniu poprzedzającym obchody Święta Niepodległości i Święta Patrona Jarocina – Św. Marcina. Na pamiątkę niecodziennej wizyty, burmistrz Jarocina Adam Pawlicki przekazał prezydentowi statuetkę Św. Marcina.

 

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Po latach niesłusznych oskarżeń ze strony opozycji, słowa prezydenta RP są dla mnie największą nagrodą, doceniającą nasze starania o rozwój Gminy Jarocin. Rozwój naszej lokalnej wspólnoty mógłby być jeszcze większy przy woli współpracy z wszystkich stron. Apeluję do radnych opozycji o opamiętanie się i zakończenie tej wojny polsko-polskiej.

 

Rajmund Banaszyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie

Pozostaję pod wrażeniem wystąpienia Prezydenta. Cieszy mnie dostrzeżenie wysiłków naszego samorządu gminnego, który został niezwykle pozytywnie oceniony, chociażby poprzez pryzmat wiodącej roli w programie Mieszkanie +, czy też skali rozwoju infrastruktury gminnej. Z pewnością te wątki w przemówieniu przyprawiły niektórych o ból głowy, czy zgrzytanie zębów, ale faktów się nie da wyprzeć, zakłamać, przeinaczyć. Warto, by niektórzy zastanowili się głębiej na sensem mowy prezydenta, który wzywał przecież do zgodnej, ciężkiej ale i owocnej pracy dla pomyślności naszej ojczyzny, a nie do toczenia wojny polsko – polskiej, czego w ostatnim czasie niestety jesteśmy świadkami, po raz kolejny na naszym gminnym „podwórku”.

 

Burmistrz Jarocina Adam Pawicki oraz radni powiatu jarocińskiego, reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska wraz z Prezydentem RP - zdjęcie na miniaturze i pierwsze zdjęcie w galerii udpstępniamy dzięki uprzejmości Starostawa Powiatowego w Jarocinie. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia