Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy wystąpił podczas 25. Bałkańskiego Festiwalu Folklorystycznego w Warnie w Bułgarii.

Festiwal ten rozpoczyna się w czerwcu, a kończy we wrześniu. W jego trakcie zespoły z całego świata prezentują kulturę ludową swoich krajów. Razem ze „Snutkami” występowały zespoły z Bułgarii, Rumunii, Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. - W festiwalu wzięli udział przedstawiciele trzech grup tanecznych „Snutek” oraz kapela. Grupa dziecięca zaprezentowała tańce i zabawy wielkopolskie, grupa młodzieżowa tańce rzeszowskie a grupa dorosłych tańce wielkopolskie – informuje Jarosław Mendelski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy.

W drodze do Bułgarii „Snutki”, na zaproszenie zaprzyjaźnionego zespołu, zatrzymały się na Węgrzech, gdzie oba zespoły wystąpiły podczas wspólnego koncertu.

Koszty wyjazdu, poza wpłatami uczestników, zostały częściowo sfinansowane dzięki środkom, które potarzyckie stowarzyszenie pozyskało w ramach programu Ambasador Wielkopolskiej Kultury, którego dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.  

 

 

 

 

                                                     


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia