W niedzielne popołudnie Spichlerz Polskiego Rocka opanowali najmłodsi miłośnicy niepokornej muzyki i ich rodzice. Spotkania Przebojowych Rodzin, bo tak nazwano to niecodzienne wydarzenie, odbyły się po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy - na pewno - nie ostatni.

Przedsięwzięcie Spichlerza Polskiego Rocka to nowa propozycja kulturalno-edukacyjna skierowana do rodzin oraz znakomita okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia w wyjątkowy i kreatywny sposób. Wspólne poszukiwanie spichlerzowych ciekawostek, od koloru strun Białego Gibsona z piosenki Kazika poczynając, na rysowaniu punkowych spodni i poznawaniu nazw zespołów z plakatu festiwalowego sprzed 30 lat kończąc.  Przejście przez labirynt Spichlerzowego Questingu Edukacyjnego nie było łatwe, ale przez to bardziej interesujące i twórcze. Rodziny oglądały, słuchały, zapisywały, a przede wszystkim dobrze się razem bawiły. Trudy nagrodzone zostały pieczątką, którą można było otrzymać po wykonaniu wszystkich zadań Questingu.

By Spotkania Przebojowych Rodzin zaliczyć w całości, trzeba było postarać się o zdobycie jeszcze dwóch pieczątek, tym razem na warsztatach artystycznych. Pierwsze arcydzieła z rockowym akcentem powstawały w pracowni ceramicznej. Kolejne podczas zajęć plastycznych. Ich zwieńczeniem było stworzenie wspólnego plakatu przez wszystkich uczestników Spotkań Przebojowych Rodzin.  Z licznych, przygotowanych własnoręcznie szablonów powstał ogromny plakat przypominający o korzeniach jarocińskiej muzyki rockowej.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia