Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzono w Publicznym Przedszkolu w Mieszkowie. W zajęciach dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki.

Szkolenie z pierwszej pomocy wśród dzieci przeprowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowie, gdzie 20 druhów może brać w działaniach ratowniczo-gaśniczych, z czego 10 jest przeszkolonych z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP). Dzieci brały udział w zajęciach z dużym zaangażowaniem. Przyniosły w tym dniu ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w poznawaniu zasad pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie są numery alarmowe oraz jak wzywać pomoc w razie wypadku lub zagrożenia, co mogą zrobić, gdy ktoś zasłabnie, skaleczy się, zadławi lub poparzy. Z dużym entuzjazmem uczyły się, jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz jak położyć potrzebującego w pozycji bocznej bezpiecznej. Dzięki tym zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
 
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli, zwłaszcza młodych osób, tak, by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.
 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia