W ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego organizacji AIESEC Polska „Enjoy My Origin” w październiku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie gościliśmy dwoje wolontariuszy : Chenlei z Chin oraz Lakshana z Sri Lanki.

W czasie pobytu w szkole  goście prowadzili zajęcia w różnych klasach w języku angielskim tematycznie związane z przyrodą, geografią, tradycjami, kulturą oraz historią ich krajów. Chenlei uczyła  śpiewać po chińsku, pokazała prezentacje przedstawiające życie w Chinach,  opowiedziała, jakie są różnice między polskimi a chińskimi posiłkami.

Lakshan uczył pisać w swoim pięknym języku Sinhala. Uczniowie doiedzieli się się, że na Sri Lance żyją na wolności słonie, tygrysy, małpy i inne zwierzęta, które u nas w Polsce możemy zobaczyć tylko w ZOO. Okazało się, że chociaż Sri Lanka leży ponad 7500 km od Polski, to często mamy z nią kontakt, pijąc codziennie herbatę. Wcześniejsza nazwa Sri Lanki to Cejlon i tam właśnie jest bardzo dużo plantacji herbaty. Wizyta wolontariuszy pozwoliła uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o krajach, z których pochodzą nasi goście.

Studenci zamieszkali w domach dwóch uczennic  – Patrycji oraz Asi, które codziennie po południu zajmowały się gośćmi i dbały o to, aby zapewnić im rozrywki. Chenlei grała na x-boxie, podczas gdy Lakshan grał w siatkówkę, razem z uczennicami i ich rodzinami wspólnie spędzali czas przy ognisku, robili grilla i chodzili na spacery.

Goście mieli okazję poznać wszystkie ciekawostki oraz atrakcje naszego miasta, zwiedzając rynek, muzeum Ziemi Jarocińskiej, pobliskie uliczki i kościoły. Trafili też do Spichlerza Polskiego Rocka. Lakshan i Chenlei byli zachwyceni! Wieczorem wspólnie podziwiali podświetlone zabytki naszego miasta.

Ponadto nasi zagraniczni goście poznali okolice Jarocina. Lakshan – przyszły inżynier odwiedził firmę  Tarkett – Polska w Orzechowie, gdzie mógł zobaczyć jak produkuje się podłogi w Polsce. Razem z Chenlei i rodzinami goszczącymi odwiedzili zagrodę żubrów w Gołuchowie, a w Żerkowie zobaczyli wieżę telewizyjną oraz grali w kręgle. Ostatniego dnia nasi goście odwiedzili  „Bryllandię” w Witaszycach. Tam jeździli konno oraz bryczką po okolicach. Na koniec nasi goście otrzymali małe upominki na pamiątkę pobytu w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia