Już po raz 11 zorganizowany został konkurs „ZBIERAM PUSZKI - CHRONIĘ ŚRODOWISKO”.

Urząd Miejski w Jarocinie wraz z „Zakładem Gospodarki Odpadami” Sp. z o. o. w Jarocinie serdecznie zaprasza młodzież oraz kadrę pedagogiczną jarocińskich szkół, przedszkoli do wzięcia udziału w corocznym konkursie ZBIERAM PUSZKI - CHRONIĘ ŚRODOWISKO”, EDYCJA 2013/2014. Czas trwania konkursu od 25 października 2013 r. do 23 maja 2014 r.

Zasada jest prosta – zbieramy aluminiowe puszki po napojach! Już 11-sty raz konkurs „ZBIERAM PUSZKI - CHRONIĘ ŚRODOWISKO” ma miejsce na terenie Gminy Jarocin. Celem akcji jest rozpowszechnianie wśród uczniów poszanowania zasobów przyrody poprzez zachęcenie ich do działań promujących selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych – aluminiowych puszek po napojach oraz rozwijanie świadomości ekologicznej. Akcja prowadzona jest corocznie od roku 2003 (aktualnie XI edycja) w okresie od października do maja.

Jednocześnie, mam nadzieję, że akcji zbierania puszek towarzyszyć będą inne, równie atrakcyjne i proekologiczne działania, które zmotywują młodych eko-entuzjastów do działania. Szczegółowe informacje na temat konkursu „ZBIERAM PUSZKI - CHRONIĘ ŚRODOWISKO” edycja 2013/2014 dostępne sa tutaj

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia