Uroczyste otwarcie strefy sportowej wraz z placem zabaw w Łuszczanowie zaplanowano na 31 sierpnia. Jedną z atrakcji wydarzenia będzie mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Gminy Jarocin i sołectwa Łuszczanów.

Oficjalne otwarcie strefy sportowej i placu zabaw, które powstały w ramach tworzonego w Łuszczanowie centrum rekreacyjno-kulturalnego zaplanowano na godz. 17.00. Docelowo centrum będzie się składało z czterech stref: sportowej, oficjalnej, organizacji imprez plenerowych i placu zabaw. W ramach pierwszego – zakończonego etapu prac powstało tu boisko sportowe, a dokładniej - strefa sportowa, z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz z całą infrastrukturą oraz plac zabaw. Pozostałe strefy zostaną wykonane w przyszłym roku. W sumie inwestycja będzie kosztowała ponad 1 mln zł. Połowę środków samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Kolejne 500 tys. na realizację inwestycji przeznaczy gmina Jarocin. Koncepcję zagospodarowania terenu w Łuszczanowie stworzyli Dariusz Michalak i Piotr Kociński, którzy wygrali konkurs architektoniczny ogłoszony przez gminę. Co ważne - nagroda za opracowanie zwycięskiej koncepcji i środki na przygotowanie projektu, w kwocie 20 tys. zł, pochodziły z funduszu sołeckiego Łuszczanowa.

Po uroczystym przecięciu wstęgi goście będą się na Dożynkach Wiejskich z kabaretem Fest. Zaplanowano też poczęstunek z ogniskiem dla mieszkańców. O godz. 18.30 rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Gminy Jarocin i Łuszczanowa. Całość zwieńczy zabawa taneczna z Grupą Fest.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia