Walka sumo robotów oraz warsztaty z programowania Ozobotów, Scottie Go, mBotów oraz Lego Mindstorm towarzyszyły konferencji promującej innowacyjne technologie edukacyjne, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Cielczy.

W RoboD@y, czyli imprezie dla pasjonatów robotyki wzięło udział prawie 200 dzieci z 7 szkół podstawowych z terenu gminy Jarocin. Nie zabrakło także nauczycieli, rodziców oraz przedsiębiorców. Podczas konferencji poruszono wiele tematów dotyczących innowacyjnego nauczania. O projektach realizowanych w gminie Jarocin mówił przewodniczący rady miejskiej, Rajmund Banaszyński.  Samorządowiec przedstawił wnioski płynące z realizacji programu „eSzkoła – Moja Wielkopolska” oraz projektu „Jarocin – kreatywna szkoła”, w ramach którego do szkół Jarocina i gminy Jarocin trafiło około  850 komputerów. Podkreślił także, jak ważną rolę odkrywa zmotywowany nauczyciel. – Choć wyposażylibyśmy szkoły w super nowoczesne urządzenia – bez nauczyciela pasjonata, który potrafi zauroczyć uczniów, wykorzystanie najnowszych technologii byłoby niemożliwe – powiedział Rajmund Banaszyński.

W ramach konferencji  odbyły się warsztaty nauki programowania: Arduino, Ozoboty, Scottie Go, Kodowanie na dywanie, mBOTy oraz Lego Mindstorm Ev3. Na finał zaprezentowano pokaz walk sumo robotów EV3, który wzbudził wśród publiczności prawdziwą eksplozję emocji. Dzieci i młodzież gorąco dopingowały swoje drużyny, które wcześniej, w trakcie warsztatów, zbudowały i zaprogramowały roboty Lego Mindstorm Ev3. I  miejsce w pojedynku zdobyli uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Cielczy, kolejne: II,III i IV - gimnazjaliści Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.
Organizatorami przedsięwzięcia była  Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Urząd Miejski w Jarocinie i Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia