Lot balonem, koncert wspomnień i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci, towarzyszyły imprezie RockRun Jarocin. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 300 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: półmaraton i 10 km.

W minioną niedzielę w południe zawodnicy wystartowali z płyty głównej jarocińskiego stadionu i udali się na rynek, gdzie nawrócili i pobiegli w stronę Wilkowyi. Biegacze biorący udział w półmaratonie biegli dalej - do Łuszczanowa. Zwycięzcą półmaratonu w kategorii mężczyzn został Adrian Żakowski z Goliny a najlepszą kobietą na tym dystansie została Elka Nekanda - Trepka z Pobiedzisk. Drugi bieg na dystansie - 10 km pierwszy pokonał Maciej Mrówczyński z jarocińskich "Biegaczy". Wśród kobiet najszybciej na metę przybiegła Kinga Friebe reprezentująca „Rozpędzonych Wiatrem” Golina. W ramach Rock Junior odbyły się też  biegi najmłodszych zawodników. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali medalami, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali dodatkowe nagroW tym roku wydarzeniu biegowemu towarzyszyło wiele atrakcji, które odbywały się w różnych miejscach przestronnych obiektów Jarocin Sport. Niekwestionowaną był lot balonem na uwięzi. Na kilkuminutowy pobyt w chmurach chętnych było wielu. Balony z Leszczyńskiego Klubu Balonowego wznosiły się z płyty sztucznego boiska od godz. 16.30 aż do zmroku. Jednorazowo do kosza mogły wsiąść trzy osoby, aby przez kilka minut podziwiać panoramę Jarocina z wysokości 30 m. Przy wejściu na płytę prowadzona była przez harcerzy zbiórka pieniędzy na renowację znajdujących się na jarocińskim cmentarzu grobów żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921. Balonowa atrakcja związana była z 80. rocznicą zdobycia przez jarocinianina Antoniego Janusza Pucharu Gordona Bennetta w Międzynarodowych Zawodach Balonów Wolnych.

Liczne zabawy przygotowano także w ramach festynu zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Ta część imprezy odbywała się na parkingu przy aquaparku. Darmowe animacje dla dzieci, szaleństwa na dmuchanych zamkach, występy magika i szczudlarza – to tylko niektóre z nich.

Dzieci doskonale bawiły się także na występach tanecznych, a dorośli na pokazie sprawnościowym przygotowanym przez siłownię „ATLAS”. Kibice piłki nożnej uczestniczyli w spotkaniu miejscowej Jaroty z drugą drużyną Lecha Poznań. Na niedzielnym festynie każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Tegoroczny RockRun zakończył wspaniały występ Sebastiana Riedla i zespołu Cree. Takiego „Wspomnienia o Ryszardzie Riedlu” i takiego klimatu nikt się chyba nie spodziewał. Syn charyzmatycznego wokalisty „Dżemu” zaśpiewał kultowe utwory zespołu, a tłum zgromadzony przed sceną śpiewał razem z nim, dokładnie znając tekst każdej wyśpiewanej pieśni. Sebastian ze skromnością podsumował „zaśpiewałem, jak umiałem”. Niełatwe zadanie - fakt, ale kto inny mógłby lepiej wyśpiewać utwory legendy jarocińskiego festiwalu, jak nie jego syn. Wyśpiewać sercem… Tak jak to zrobił Sebastian.

Na powtórkę - z dokładką - możemy liczyć także w przyszłym roku, bo Sebastian potwierdził swój udział  projekcie „Riedel”, który ma być motywem przewodnim Jarocin Festiwal 2019. Czekamy z niecierpliwością.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia