W tym tygodniu w Jarocinie gościli przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu. Celem spotkania, w którym wzięli udział przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego, była prezentacja możliwości rozwoju firm w ramach współpracy międzynarodowej. Jednym z punktów wydarzenia było przestawienie założeń programu Enterprise Europe Network w województwie wielkopolskim, o której mówił Maciej Walczak Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W spotkaniu, które otworzył burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Włodarz Jarocina zaprezentował gościom z Saksonii osiągniecia gminy ze szczególnym naciskiem na dynamiczny rozwój miasta w ostatnich latach. Mówił także o najważniejszych, w historii samorządu, inwestycjach, czyli o rozbudowie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz o innowacyjnym, realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, projekcie „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”.

Z kolei Sven Erichson z magdeburskiej izby oraz koordynator programu Enterprise Europe Network opowiedział o sytuacji gospodarczej w Saksonii oraz o rodzaju usług świadczonych na rzecz tamtejszych przedsiębiorców. Warto nadmienić, że Enterprise Europe Network to największa europejska sieć ośrodków wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferuje ona usługi informacyjne i doradcze w zakresie działalności firm na jednolitym rynku, wymianą technologiczną i dostępie do źródeł finansowania. Kolejnym  tematem poruszonym podczas spotkania była także kwestia sytuacji branży transportowej w tamtejszym regionie, o której mówił ekspert od transportu i logistyki Martin Dittmer. W dalszej części spotkania oferty swoich firm przedstawiali lokalni przedsiębiorcy.

W spotkaniu uczestniczył także Marek Bronicki, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, region Poznań, który wręczył okolicznościowe medale z okazji 100-lecia polskiej policji oraz 10-lecia poznańskiego regionu IPA. W gronie odznaczonych był burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Włodarz gminy został wyróżniony za zasługi w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konkretnie za kilkakrotne wsparcie finansowe zakupu nowych radiowozów oraz za budowę sieci miejskiego monitoringu, z którego korzysta policja. Okolicznościowymi medalami wyróżnieni zostali także: Sven Erichson i Matrin Dittmer (Izba Przemysłowo-Handlowa w Magdeburgu) oraz Witold Kapustyński (prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego).

Organizatorami spotkania gospodarczego w Jarocinie było Stowarzyszenie Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego SEPRED przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Magdeburgu i wsparciu burmistrza Jarocina.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia