Blisko 100 miejscami wolnymi na rok szkolny 2016/2017 dysponują niepubliczne przedszkola z terenu gminy Jarocin. W samym Jarocinie na przedszkolaków czeka 13 miejsc w „Poziomce” i od października 2016 r. dodatkowych 13 miejsc w nowo utworzonym przedszkolu „Kraina Baśni” w Jarocinie.

Publiczne przedszkola już zakończyły rekrutację. Od 1 września do tych placówek uczęszcza 381 dzieci. Nieprzyjętych zostało 63 dzieci. 112 dzieci nieprzyjętych zostało do niepublicznych przedszkoli „Stokrotka”, „Jarzębinka”, „Marcinek” i „Promyczek” w Jarocinie. Większość wśród dzieci nieprzyjętych do przedszkoli stanowią trzylatki (38 w publicznych, 64 w niepublicznych, łącznie 102 trzylatków). Przypomnijmy, że brak miejsc w przedszkolach nie wynika z niedopatrzenia samorządu, a jest wypadkową nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którą sześciolatki we wrześniu 2016 roku nie muszą rozpoczynać nauki szkolnej. Sześciolatki z terenu gminy Jarocin w zdecydowanej większości nadal będą uczęszczały do przedszkoli. W związku z tym 

w niektórych przedszkolach część dzieci nie została przyjęta do przedszkoli. Dobrą jednak informacją dla rodziców dzieci nieprzyjętych do przedszkoli jest to, że na ternie gminy są placówki, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami, w tym także w Jarocinie.

Liczba wolnych miejsc w przedszkolach na ternie gminy Jarocin:

Niepubliczne Przedszkole w Prusach – 10 miejsc

Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie – 7 miejsc

Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” w Radlinie – 6 miejsc

Niepubliczne Przedszkole w Łuszczanowie – 10 miejsc

Niepubliczne Przedszkole w Roszkowie – 25 miejsc

Niepubliczne Przedszkole „Poziomka” w Jarocinie – 13 miejsc

Niepubliczne Przedszkole w Wilkowyi – 15 miejsc

Niepubliczne Przedszkole „Kraina Baśni” – 13 miejsc od października 2016 r.

RAZEM: 99 MIEJSC

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia