Dzisiaj w nocy zmarł Jacek Jastrząb vel David J. Prescott, autor recenzji filmowych i literackich, sztuk teatralnych i happeningów. Scenarzysta komiksu „Lustro czasu” przegrał walkę z rakiem. Miał 52 lata

- Mogę mówić o nim w samych superlatywach, był moim przyjacielem i naprawdę mega fajnym facetem (…) Był strasznie pracowitym człowiekiem, jeśli wchodził w jakiś temat, to zawsze do końca się w to angażował. Będzie mi go brakowało jako przyjaciela i współpracownika – wspomina zmarłego Jacek Kowalski, współtwórca komiksu „Lustro czasu”.

David J. Prescott - autor recenzji filmowych i literackich, sztuk teatralnych i happeningów. Na początku lat 90-tych wydał dwa tomy opowiadań. Nie tylko pisze scenariusze komiksów, ale i prace naukowe dotyczące komiksu. Związany był z branżą reklamową.

Komiks "Lustro Czasu" to fabularyzowana, blisko 60-stronnicowa opowieść o dwójce młodych ludzi – Dawidzie i Kasi - przemieszczających się w czasie i przestrzeni za pomocą magicznych luster. Para, a wraz z nimi czytelnicy, poznaje w ten sposób postacie oraz wydarzenia, które zapisały się historii Polski i Jarocina.

Jarocin, za wydanie „Lustra Czasu”, został laureatem prestiżowego konkursu Złote Formaty 2008 w kategorii Wydawnictwo Promocyjne.

Pierwotnie publikacja została wydana przez fundację 750-lecia Jarocina w 2007 roku z okazji jubileuszu miasta. Reprint niekonwencjonalnego wydawnictwa o Jarocinie ukazał się w 2015 roku.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia