Burmistrz Adam Pawlicki zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami w dziedzinie ruchu drogowego, które odbedzie się 28 sierpnia w JOK Jarocin. – Porozmawiamy na temat bezpieczeństwa na drogach powiatu jarocińskiego. A dla osób, które przyjadą rowerem gwarantujemy bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblask - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie w ramach projektu „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie" zostało zaplanowane na środę, 28 sierpnia w godzinach od 9.00 do 11.00 . W ramach przedsięwzięcia spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak - zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W trakcie spotkania zapewniony będzie słodki poczęstunek.

Projekt „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie" realziowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest policja, a partnerami loklanymi: Gmina Jarocin, jarocińska biblioteka oraz Dzienny Dom Senior+.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia