16 par tanecznych z Zespołu Folklorystycznego „Snutki” oraz 7 członków kapeli mogą cieszyć się nową garderobą w stylu wielkopolskim - z haftami charakterystycznymi dla Ziemi Jarocińskiej.

Zespół Folklorystyczny „Snutki” zaprezentował wiązankę tańców wielkopolskich podczas XVI Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, w całkowicie nowych, kompletnych strojach wielkopolskich wraz z haftowanymi elementami charakterystycznymi dla Ziemi Jarocińskiej, także w nowym obuwiu scenicznym. Hafty wyróżniają się ażurowymi motywami powstałymi poprzez wycięcie zbędnego materiału po ukończeniu haftowania. Nazwa haftu "Snutka" pochodzi od sposobu jego wykonywania, a dokładniej od najistotniejszej czynności podczas pracy – nasnuwania.
 
W końcu maja Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, sprawujące mecenat nad zespołem „Snutki” otrzymało dotację, w kwocie 46 tys. zł od Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu EtnoPolska 2019 na zakup garderoby dla 8 par z grupy dorosłych, 8 par młodzieżowych i 7 osób z kapeli. Brakującą kwotę - 9.215 zł - do zakupu obuwia pokryła Gmina Jarocin, w ramach tzw. małego grantu.  
 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia