Blisko 7 tysięcy złotych otrzymał Rugby Klub Sparta Jarocin na organizację turniejów dzieci i młodzieży w ramach otwartego konkursu ofert. Środki pochodzą z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego.

Wśród prawie stu wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się aż dwa projekty rugbistów z Jarocina. Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o wsparciu organizacji Pucharu Wielkopolski oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich, które gromadzą na starcie najlepsze drużyny młodzieżowego rugby z całego kraju. Imprezy otrzymały już dofinansowanie w poprzednich latach, jednak w tym roku, dzięki lepszej punktacji kwota wsparcia jest znacznie większa. W ramach dotacji Rugby Klub Sparta Jarocin otrzyma 6.780 złotych, które przeznaczone zostaną na organizację turniejów. – Widać, że nasza praca nie idzie na marne i jest doceniana również w samorządzie wojewódzkim. Cieszymy się z większego dofinansowania. Dzięki niemu będziemy mogli wzmocnić m.in. akcje promocyjne imprez, ponieważ cały czas rugby brakuje popularności, a ma szansę stać się „modnym” sportem – mówi Mateusz Boruta, sekretarz zarządu Rugby Klubu Sparta Jarocin.


Sparta organizuje cykliczne turniej dzieci i młodzieży w rugby o randze ogólnopolskiej od trzech lat. Wiosną do Jarocina kluby przyjeżdżają rywalizować o Puchar Wielkopolski, a na jesień młodzi rugbiści walczą w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Celem imprez jest podnoszenie poziomu sportowego oraz popularyzacja rugby wśród społeczeństwa. Organizatorzy zachęcają do przyjścia na stadion całe rodziny, by wspólnie dopingować zmagania młodych rugbistów na boisku. Ponadto, kibice mają szansę zapoznać się z zasadami gry w rugby oraz uczestniczyć w festynie sportowym, przy wspólnym grillowaniu kiełbasek. Najbliższa tego typu impreza sportowa - Puchar Wielkopolski w rugby już 11 maja na boiskach spółki Jarocin Sport.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia