Kto był na eliminacjach Jarocińskich Rytmów Młodych w Spichlerzu Polskiego Rocka na pewno ich zapamiętał. Zespół SUNSMOKE otrzymał specjalne wyróżnienie jury Jarocińskich Rytmów Młodych i wystąpi - poza konkursem - na scenie Jarocin Festiwal 2019!!! Sunsmoke zagra w sobotę - 13 lipca o godz. 15.40.

Sunsmoke był jednym z 12 zespołów, które zostały wyłonione z blisko setki zgłoszeń do tegorocznego konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Ich koncert był jednym z czterech, które odbyły się w Spichlerzu 2 czerwca tego roku. Konkurencja była silna: Jagoda Kret The Sunlit Earth, Rusty Pine i jury długo zastanawiało się nad podjęciem ostatecznej decyzji, kto przejdzie dalej, do koncertu na dużej scenie. Zwycięzcą została Jagoda Kret. Jednak energetyczny występ Sunsmoke pozostawił po sobie trwały ślad. Jury zaprosiło zespół na dużą scenę w Jarocinie. 
SUNSMOKE to groove, zwarte, porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Grupa została założona w 2017 roku przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego. Chłopaki grali ze sobą w przeszłości w różnych projektach. Wiosną 2018 roku, po długich poszukiwaniach, do składu dołączył Soul, charyzmatyczny wokalista, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie. We wrześniu 2018 Sunsmoke nagrał swoją pierwszą Epke One Alive w studiu „U Dudzika” Marcina Dudzika Wici Dudzickiego. Na scenie zadebiutował na początku tego roku, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem publiczności. Tak też zostali odebrani podczas czerwcowego koncertu w Jarocinie. Decyzją jury, wracają do Jarocina, tym razem na dużą scenę.
 
Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku, w wyborze laureatów pomagała komisja konkursowa, której przewodniczy Marek Piekarczyk. W gronie jurorów znalazł się także Sidney Polak i Tomasz Jankowski.
Spośród zgłoszeń, które wpłynęły do konkursu, jury wybrało 12 artystów. Prezentowali się oni w Jarocinie w Spichlerzu Polskiego Rocka podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Półfinaliści (zwycięzcy poszczególnych koncertów eliminacyjnych: Izzy & The Black Trees, Jagoda Kret, Para), wystąpią w sobotę - 13 lipca na Jarocin Festiwal 2019, a z ich grona wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku. O zwycięstwie zdecyduje głosowanie publiczności.
 
 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia