Tegoroczną jarocińską edycję Wielkiego Teatru w Małym Mieście Junior rozpocznie spektakl "Chodź na słówko" przygotowany przez Centrum Sztuki w Poznaniu. Zapraszamy 9 kwietnia o godz. 12:00 i 17:00 do Kina ECHO.

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na znany już  Państwu przeznaczony dla najmłodszych widzów projekt: Wielki Teatr w Małym Mieście Junior. W tym roku rozpoczynamy od spektaklu wg tekstu jednej z najważniejszych młodych dramatopisarek  Malwiny Przyślugi. Chodź na Słówko, to inscenizacja przygotowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat (dzieci czytające), lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Malina Prześluga 

„Chodź na słówko”
reżyseria: Jerzy Moszkowicz

scenografia: Jacek Zagajewski
muzyka: Mariusz Matuszewski

występują:
Anna Mierzwa/Oksana Pryjmak
Radosław Elis
Michał Kocurek

Organizatorom przedsięwzięcia zależy na tym, aby pokazy teatralne nie były jednostkowymi wydarzeniami, ale abyśmy o teatrze dyskutowali  przed i po pokazach. Stąd konwekcja zaproponowana na rok 2014: warsztaty, seminaria, zajęcia aktywizujące całe rodziny.

Przy okazji pierwszego spektaklu zaproponoujemy widzom następujące wydarzenia towarzyszące – przeznaczone dla grup szkolnych, uczniów indywidualnych i nauczycieli:

1)      KONKURS: SŁOWO, KTÓRE MA ZNACZENIE  konkurs dla uczniów  (regulamin)

2)      WYSTAWA: 10 NAJWAŻNIEJSZYCH SŁÓW wraz z konkursem dla uczniów indywidualnych  ich rodzina

Prace dzieci powstałe w czasie 19. Biennale Sztuki dla Dzieci – ważne słowowa jak „miłość”, „rodzina” … staną na jarocińskim Rynku i staną się pretekstem do poszukiwania przez dzieci własnych ważnych słów. Wystawie towarzyszyć będzie głosowanie na najważniejsze słowo

3)      EDUKUJMY W TEATRZE- spotkanie z dyrektorem Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu- przeznaczone dla nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych (zaproszenie w załączniku).

Projekt  Wielki Teatr w Małym Mieście Junior  jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminę Jarocin. Parter artystyczny i organizacyjny: Stowarzyszenie Jarocin XXI.

Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż do 31 marca ) i 20 zł (od 1 kwietnia ) do nabycia w kasie Kina ECHO, City Cafe i Czytelni pod Ratuszem.

 

Wielki Teatr w Małym Mieście Junior 2014 w Jarocinie

fot. D. Palecka

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia