W ramach Klubu Integracji Społecznej działającego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej zebrała się grupa osób bezrobotnych, chcących zmienić swoje życie.

W trakcie kolejnych cotygodniowych spotkań z doradcą zawodowym i psychologiem okazało się, że większość tych osób ma  motywację oraz umiejętności do prowadzenia wspólnej działalności gospodarczej. - Od dawna próbowałem wystartować na rynku z własnym biznesem, nie znałem się na przepisach brakowało mi środków finansowych oraz odwagi – podkreśla jeden z uczestników przedsięwzięcia. W taki sposób powstał pomysł uruchomienia spółdzielni socjalnej. Poszukiwanie środków finansowych na rozpoczęcie tej inicjatywy doprowadziły jej członków do współpracy z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi oraz działającym przy Fundacji Ośrodkiem Wsparcia Ekonomi Społecznej.

W ramach tworzenia Spółdzielni Socjalnej uczestnicy wzięli udział w dwóch tygodniowych szkoleniach na przełomie września i października które przygotowały ich  do roli  przedsiębiorców- spółdzielców. Podczas  szkoleń zapoznawali się z tematyką i ideą tworzenia spółdzielni socjalnej. Drugie szkolenie dotyczyło tematyki prowadzenia biznesu, marketingu. Podczas tego wyjazdu uczestnicy zdobyli konkretną wiedzę dotyczącą prowadzenia lokalu gastronomicznego. Podczas drugiego szkolenia. Odbyło się również pierwsze walne zgromadzenia i wybranie zarządu. 24 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Wniosków w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Spółdzielnia Socjalna „Pasja” przeszła pozytywnie etap oceny formalnej i merytorycznej, uzyskując wsparcie finansowe oraz podstawowe wsparcie pomostowe.

      

Z dniem 1 kwietnia br. przedstawicielki Spółdzielni Socjalnej PASJA z Jarocina podpisały w siedzibie Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi umowę o przyznaniu środków finansowych.

Spółdzielnia Socjalna PASJA prowadzić będzie działalność gastronomiczną + restaurację, w której dostępne będą produkty przygotowywane na bieżąco na życzenie klienta z karty (A La carte), jak również dania obiadowe abonamentowe (codziennie do wyboru dwa zestawy). Poza tym w lokalu będzie możliwość zorganizowania mniejszych (urodziny, spotkania rodzinne, komunie) oraz większych imprez (np. wesela - dla około 60 osób).

W restauracji będą dostępne:
- posiłki (śniadania, obiady, kolacje) przygotowywane na bieżąco na życzenie Klienta z karty,
- dobrej jakości kawy i herbaty,
- wyselekcjonowane własne wypieki i desery,
- zimne przekąski: kanapki i sałatki, regionalne wędliny, sery,
- napoje bezalkoholowe oraz alkohole,
- dania obiadowe abonamentowe (codziennie do wyboru dwa zestawy),

W menu duży nacisk położony będzie na kuchnię polską, a potrawy będą przygotowywane z dobrej jakości składników, przygotowywanych od podstaw, bez użycia gotowych półproduktów. W karcie dostępne będzie specjalne menu dla dzieci.

Siedziba : Spółdzielnia Socjalna PASJA
ul. Wrocławska 78
63-200 Jarocin

Wkrótce nastąpi otwarcie lokalu.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia