Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa" w Jarocinie świętowała jubileusz 50-lecia istnienia. Absolwenci odwiedzili mury swojej szkoły i wspominali czasy, kiedy byli uczniami. Z ciekawością oglądali też występy młodych adeptów, którzy recytowali wiersze, śpiewali utwory m.in. Marka Grechuty i Anny Jantar oraz zaprezentowali pokaz aerobiku. Były kwiaty, gratulacje, życzenia i łzy wzruszenia.

Uroczystości jubileuszowe zainaugurowała msza święta w kościele  pw. św. Marcina w Jarocinie.  Później gości zaproszono do hali widowiskowo-sportowej Jarocin Sport, gdzie odbyła się okolicznościowa akademia, której towarzyszyło hasło „Przeżyjmy wszystko jeszcze raz – ocalmy miniony czas”. To była wyjątkowa chwila pieczętująca jubileusz 50-lecia jarocińskiej "piątki" . W jednym momencie spotkali się absolwenci, przyjaciele szkoły, nauczyciele, władze gminy, na czele z burmistrzem Adamem Pawlickim, oraz obecni uczniowie i pracownicy placówki. 50-lecie było wspaniałą okazją do przybliżenia historii szkoły.  Jak podkreślił dyrektor placówki Marek Durczak w „piątce” połączyły się tradycja i nowoczesność.  Z życzeniami do jubilatów pospieszył także burmistrz Adam Pawlicki, który życzył całej społeczności szkolnej wielu kolejnych sukcesów.  Ponieważ jubileusz szkoły obchodzony był w przededniu obchodów Dnia Edukacji Narodowej, włodarz złożył również życzenia wszystkim nauczycielom z okazji nadchodzącego święta.  - Nie jest łatwo być nauczycielem, jeszcze trudniej być dobrym nauczycielem. Nie jest łatwo być przewodnikiem, pomagać w poznawaniu świata, inspirować i motywować do podejmowania wyzwań. Nie jest łatwo, ale Państwu się to udaje! To Wy jesteście współautorami wielu sukcesów swoich podopiecznych. Sukcesów, które sławią dobre imię szkoły i są chlubą dla całej naszej lokalnej społeczności – podkreślił Adam Pawlicki.  Burmistrz wspominał także o inwestycjach, dzięki którym samorząd gminy stwarza, jak najlepsze warunki do nauczania. Włodarz gminy nawiązał także do trwającej rozbudowy obiektów Jarocin Sport.  - Staramy się, aby dzieci i młodzież miały, gdzie wypoczywać po szkole, dlatego budujemy place zabaw i siłownie zewnętrzne, rozbudowujemy obiekty Jarocin Sport. Obok nowoczesnych basenów, dodatkowo powstaną tu kręgielnia i lodowisko – wymieniał Adam Pawlicki.  Podczas uroczystości  burmistrz Jarocina nagrodził nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Wyróżnionych zostało 18 pedagogów z placówek oświatowych zarządzanych przez gminę. Nauczycielom przyznano nagrody o łącznej  wartości 35 tys. złotych.

Obchodom jubileuszu towarzyszyły liczne wystawy, które można było podziwiać w całym budynku szkoły. Nie zabrakło występów artystycznych, w których zaprezentowali się obecni uczniowie jarocińskiej „piątki”.  Był pokaz aerobiku, krótkie scenki z życia szkoły, a także występy wokalne. Po części oficjalnej gości zaproszono do zwiedzania szkoły – „jubilatki”.  Na boisku szkolnym czekała niespodzianka - widokowy szybowiec, który sprowadzono z ostrowskiego aeroklubu.

 


Powiązane wydarzenia


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia