Spotkanie z Dawidem Ogrodnikiem, który znany jest widzom z ról w takich filmach jak „JESTEŚ BOGIEM” (Sebastian "Rahim" Salbert), „CISZA” i serialach „MAJKA” „PRAWO AGATY", odbędzie się we wtorek 12 listopada.

Spotkanie odbędzie sie w Kinie Echo o godzinie 19.30. BILETY: WSTĘP Z BILETEM NA FILM CHCE SIĘ ZYĆ Z DNI 18-31.10 lub IDA z dni 8-12 listopada.

Dawid Ogrodnik w „Idzie” tworzy subtelną rolę, ale to Chce się życ sprawiło, że został najbardziej rozpoznawalnym młodym aktorem. Do Jarocina już raz się wybierał, ale… zaskoczyła go kolejna nagroda. Obiecał, że przyjedzie

W "Chce się żyć" Dawid Ogrodnik stworzył wybitną kreację, porównywana do roli Leonardo di Caprio w filmie "Co gryzie Gilberta Grape’a". Gra w nim chłopaka chorego na porażenie mózgowe. Film oparty jest na faktach, na prawdziwej historii Przemka, który po latach okazał się sprawny intelektualnie.

Dawid Ogrodnik spotkał się z Przemkiem. Przed filmem "Chce się żyć" powstał zresztą dokument pt. "Jak motyl”. - Spotkaliśmy się może cztery razy. Sama penetracja tego środowiska trwała nieustannie dwa miesiące - przyznał Ogrodnik.

Najważniejsze było obserwowanie Przemka. - Jego zachowanie, wrażliwość... żeby zobaczyć jakim jest w środku człowiekiem, żeby przestać patrzeć przez barierę jego ograniczenia, a bardziej zobaczyć jego wnętrze... To mnie fascynowało. Zobaczyłem, że pod otoczką, która niewiele mówi i skłania do dystansu, kryje się wspaniały człowiek. Taki sam jak my - przyznał aktor.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Akademia Filmowa im. P. Łazarkiewicza dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Gminę Jarocin.

 

 


Powiązane wydarzenia


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia