Czym zajmuje się antropolog? Jak wygląda jego praca? Co można odczytać z kości ludzkich? Na te pytania już 25 sierpnia odpowiedzą Beata Drupka i Joanna Wysocka – absolwentki antropologii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, które badają szczątki ludzkie wydobyte w ostatnich latach podczas prac archeologicznych na cmentarzu przy kościele pw. Św. Ducha w Jarocinie. Do udziału w spotkaniu zaprasza burmistrz Jarocina.

Przypomnijmy, że w latach 1770-1820 chowano tu zmarłych parafian. Historyk Stanisław Karwowski pisze nawet o prawie 450 pogrzebanych wówczas na tym cmentarzu mieszkańcach Jarocina.

Wydobyty w trakcie badań archeologicznych materiał kostny, w tym całe szkielety, poddany obecnie zostaje dokładnym oględzinom. Już dziś antropolożki mogą mówić np. o konkretnych chorobach dotykających naszych chrześcijańskich przodków. Jak przebiegają takie badania, w jakim stanie się zachowały i czego jeszcze można się dowiedzieć na podstawie kości ludzkich? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pałacu Radolińskich w niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00. Organizatorem spotkania jest Muzeum Regionalne w Jarocinie. Wstęp wolny.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia