Michał Bartniczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie, jako jedyny z terenu powiatu jarocińskiego, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego XXII Konkursu wiedzy o Wielkopolsce.

Jarocińską „dwójkę”, i równocześnie cały powiat, w etapie rejonowym reprezentowali: Michał Bartniczak i Mikołaj Szymczak z klasy IV b oraz Dawid Sędzicki z klasy VII b. Wzięło w nim udział  83 uczniów z powiatów leszczyńskiego, wolsztyńskiego, grodziskiego, kościańskiego, śremskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego i rawickiego. 

Finał konkursu odbędzie się 7 czerwca.

Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce to wieloletnia tradycja, która wyrosła na bazie programu edukacji regionalnej „Wielkopolska, moja Mała Ojczyzna”, opracowanego przez doradców metodycznych historii z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Poznaniu. Konkurs podzielony jest na cztery etapy: szkolny, powiatowy, rejonowy oraz wojewódzki. Celem konkursu jest przybliżenie uczestnikom dziedzictwa kulturowego Wielkopolski,  jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem.       

XXII edycja Konkursu wiedzy o Wielkopolsce została objęta patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Sponsorem tytularnym tegorocznej edycji jest firma INEA.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia