Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie oddał do użytku stację przeładunkową w Mateuszewie (gmina Śrem). Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce 15 kwietnia w obecności władz spółki oraz przedstawicieli samorządów, które wchodzą w skład porozumienia międzygminnego w zakresie realizacji systemu gospodarki odpadami i osadami ściekowymi, którego liderem jest gmina Jarocin.

Stacja przeładunkowa jest elementem instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w ramach istniejącego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Witaszyczkach. W zakres inwestycji wartej blisko 1,5 mln zł weszło m.in. zniwelowanie terenu, wyłożenie go kostką typu polbruk, ogrodzenie, oświetlenie, wykonanie drenażu i co najistotniejsze budowa rampy najazdowej oraz montaż dwóch pras do prasowania odpadów wraz z czterema kontenerami.

Przyjęte do stacji przeładunkowej odpady między innymi z gminy: Śrem, Środa Wielkopolska, Kórnik, Zaniemyśl, Dominowo i Książ Wielkopolski będą trafiać do jarocińskiego zakładu, gdzie zostaną przetworzone. Podczas uroczystości gminę Jarocin reprezentował burmistrz Stanisław Martuzalski oraz jego zastępca Mikołaj Kostka. 

       

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia