We wtorek 1 grudnia Fundacja Ekologiczna ARKA oraz dizajnerka Karina Haczek startują ze Świąteczną Akademią Upcyklingu. Akcja udowadnia, że nawet z odpadów można przygotować wyjątkowe ozdoby i że niepotrzebne z pozoru przedmioty wcale nie muszą trafiać do kontenera czy na wysypisko.

Ozdoby z opadów

Co dwa dni w mediach społecznościowych i na profilach  ARKI będą pojawiać się pomysły i filmiki instruktażowe zachęcające do przygotowania oryginalnych, świątecznych ozdób choinkowych z … odpadów.

Akcja podsumowuje ogólnopolską kampanię „Nie bądź jednorazowy” i  jest świetnym uzupełnieniem prowadzonej już po raz 11-ty akcji Choinki Nadziei.

- W naszych kampaniach dotyczących ograniczania ilości odpadów i ich właściwej segregacji w tym roku uczestniczyło ponad 300 000 młodych osób – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. Teraz startując z Świąteczną Akademią Upcyklingu chcemy to podsumować i świętować. Jest to także dodatkowy element akcji Choinki Nadziei, którą od 11 lat prowadzimy z Lasami Państwowymi. Namawiamy uczestników akcji, aby ich ozdoby choinkowe były właśnie jak najbardziej ekologiczne.

Pomysły na niedrogie ozdoby świąteczne

"Świąteczna Akademia Recyklingu" to dziesięć kreatywnych pomysłów na niedrogie ozdoby świąteczne, ale też na wspólne, rodzinne działanie. – Zapraszamy do oglądania naszych filmów - mamy nadzieję, że zainspirują Was do twórczego przetwarzania niepotrzebnych materiałów w piękne, użyteczne przedmioty i dekoracje – przekonuje Karina Haczek.

Upcykling to twórcza odpowiedź na ekologiczny kryzys. Pozwala on przedłużyć życie przedmiotów, co w czasach nadprodukcji i zanieczyszczenia środowiska odpadami produkcyjnymi jest szczególnie ważne. Partnerami akcji są portale: ulicaekologiczna.pl oraz zycierzeczy.pl

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. (+48) 609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl

Projekt organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a Partnerem Merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia