Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się już na kilka dni przed jej nadejściem. W przedszkolu został ogłoszony konkurs na wykonanie kukiełki marzanny.

Prace dzieci zostały wkomponowanie w piękną dekorację przedszkola, wykonaną przez odziały przedpołudniowe. Dzieci z grup popołudniowych z kolei wykonały wspaniałe portrety Pani Wiosny. 21 marca wszystkie dzieci w strojach motyli, biedronek, żabek i innych zgromadziły się w jednej sali. Występy rozpoczęły się przybyciem Pani Zimy , która  - przy dźwiękach muzyki Vivaldiego  ,,Cztery pory roku - Zima ''  wykonała taniec wg własnej inwencji twórczej i wierszem pożegnała się z dziećmi. Gdy Pani Zima zasiadła na białym tronie, do sali weszła kolejna pora roku-  Pani Wiosna, która także popisała się tańcem – tym razem do utworu Vivaldiego ,,Cztery pory roku - wiosna '' i  zasiadła na swoim tronie. Obie pory roku zgodnie obejrzały występy dzieci z innych oddziałów - w formie piosenek, wierszyków i tańców żegnających zimę i witających wiosnę. Kolejnym elementem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursy ,,Panna Marzanna”, kiedy to pani Wiesława Cisowska - organizatorka konkursu, wraz z panią dyrektor Agatą Skowron dokonały dekoracji zwycięzców i wszystkich uczestników. 

Ostatnim elementem Święta Wiosny był barwny korowód ulicami Witaszyc skandujący hasła typu: Zimę żegnamy- Wiosnę witamy! 

       


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia