Imię Jana Pawła II nosi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Siedleminie.

W minioną niedzielę odbyła się uroczystość z okazji nadania imienia placówce, w trakcie której nastąpiło także przekazanie sztandaru szkole. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Siedlemina, uczniowie i nauczyciele siedlemińskiej podstawówki oraz przedstawiciele władz samorządowych – Miło identyfikować się z kimś, kto wyróżniał się  nieocenionym podejściem metodycznym, wychowawczym i posiadał dar skupiania młodzieży wokół siebie, a wszystko w kontekście nauki i wiary w wartości ogólnoludzkie – podkreślił podczas uroczystości burmistrz Stanisław Martuzalski. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły w Siedleminie oraz występ gości wśród których zaprezentował się m.in. zespół „Dzieci Jarocina”. Uroczystość uświetnił wystep orkiestry detej z Żerkowa.

Nadanie imienia Niepublicznej Szkole w Siedleminie zbiegło się z dziesięcioleciem funkcjonowania placówki. W lutym 2003 roku podczas zebrania wiejskiego powołano do życia Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin „Szkoła Dzieciom”, które rozpoczęło walkę o utrzymanie miejscowej szkoły. Niepubliczna placówka rozpoczęła działalność w roku szkolnym 2003/2004. Pierwszy rok jej działalności, głównie ze względu na trudna sytuację finansową, nie był łatwy. W drugim roku utworzono niepubliczne przedszkole, w skład którego weszły dwa oddziały. W 2012 roku zaczął funkcjonować trzeci oddział przedszkolny. Przy szkole działa także świetlica opiekuńczo-wychowawcza.

W ciągu dziesięcioletniej działalności, dzięki staraniom członków i zarządu stowarzyszenia, udało się poddać budynek szkoły generalnym remontom oraz zrealizować potrzebne inwestycje. W pierwszej kolejności dawne mieszkanie nauczycielskie na poddaszu zagospodarowane zostało na bibliotekę, salę lekcyjną i gabinet pielęgniarki. Poźniej remonty odbywały się niemal każdego roku. W tym czasie wymieniony został dach budynku oraz wyremontowane łazienki. W 2009 roku zrealizowana została największa inwestycja, czyli termomodernizacja szkoły. W jej ramach wymieniono okna, drzwi, instalację centralnego ogrzewania, ocieplono budynek, który z zewnątrz i wewnątrz został wymalowany. W 2007 roku oddano do użytku plac zabaw, który udało się wybudować dzięki wsparciu Holendrów ze Stowarzyszenia „Jarocin – Veldhoven”. W tym samym czasie wyłożono kostką brukową teren przy szkole oraz parking. Od czerwca 2011 roku uczniowie szkoły mogą korzystać z boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. Przez cały czas dbano także o wzbogacanie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia