300 tancerzy z ponad 20 placówek oświatowych zaprezentowało się podczas Powiatowo-Gminnego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który odbył się w Zespole Szkół w Cielczy.

17 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Cielczy zorganizowano V Powiatowy i XIII Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych. Impreza cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że z roku na rok wzrasta liczba jej uczestników. Cieszymy się, że nasz przegląd stał się największą w powiecie i gminie taneczną imprezą szkolną – podkreśla jedna z organizatorem przedsięwzięcia, nauczycielka Zespołu Szkół w Cielczy, Alicja Szalkowska. Fakt ten potwierdzają liczby: ponad 300 tancerzy z ponad 20 placówek oświatowych. Uczestników podzielono na 4 kategorie wiekowe: przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazja. W kategorii przedszkolaków na najwyższym podium stanęły wszystkie zespoły, a było ich 9. Młodszą kategorię szkół podstawowych wygrał Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie, starszą – Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie, a wśród gimnazjów najlepsza okazała się Wilkowyja. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczali, m.in.  Rajmund Banaszyński – przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie, Roman Przybylski – dyrektor ZS w Cieczy i Maciej Zegar – prezes jarocińskiej spółki Trans Pegaz.

Wyniki:

Kategoria:

- przedszkole – wszystkie drużyny zajęły I miejsce: jarocińskie przedszkola: „Jarzębinka”, „Stokrotka”, „Marcinek” i „Bajeczka” oraz przedszkola: w Mieszkowie, w Cielczy, Wilkowyi, Łuszczanowie i oddziały przedszkolne z Dobieszczyzny.

 - szkoła podstawowa, klasy I-III: I m. ZS nr 5 w Jarocinie, ZS w Witaszycach, „ZOO” Wilkowyja, IV m. ZS w Cielczy

- szkoła podstawowa, klasy IV -VI: I m. ZSSpołecznych w Jarocinie, II m. NSP w Lubini Małej, III m. ZS nr 3 w Jarocinie, IV m. SP w Mieszkowie

- gimnazjum: I m. Wilkowyja, II m. Golina, III m. Cielcza, wyróżnienie - Cerekwica

Tancerzy oceniała komisja w składzie: Beata Włoch – nauczyciel i doradca metodyczny, Małgorzata Bierła – nauczyciel w Ognisku Muzycznym w Jarocinie oraz Szymon Zaradny – instruktor tańca i laureat wojewódzkiego konkursu tanecznego.

Konkurs zorganizowały nauczycielki Zespołu Szkół w Cielczy: Alicja Szalkowska oraz Ludmiła Dziennik.

fot. Tomasz Bartkowiak 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia