To już tradycja, że jesienną porą na Jarocin spada nie tylko deszcz liści, ale i deszcz doskonałego teatru. Projekt Instytutu Teatralnego „Teatr Polska” to mówiąc językiem codziennego użytku: najlepsze, starannie wybrane i dostarczone pod nasze drzwi spektakle. W tym roku aż 4 dziecięce cuda i 2 spektakle dla dorosłych, a na finał podsumowanie teatralne w ramach Wielkiego Teatru w Małym Mieście.

My już wiemy, że nie ma czegoś takiego jak „teatrzyk dla dzieci”, że każdy widz musi być traktowany z powagą i uwagą, a starannym przygotowaniom podlegają i gra aktorska i scenariusz i muzyka i światła i miejsce, w którym magia się dzieje. Dlatego w tym roku 4 spektakle, ale dla 4 grup wiekowych, jak aby od malucha (do 4 roku życia) do późnej podstawówki (od 11 lat) dzieci i młodzież znalazły coś dla siebie. Zaczynamy w weekend 8,9 września.

8 września (piątek) w kinie Echo Cudowna Podróż Teatru Lalka z Warszawy.

Przeniesiona z kart książki szwedzkiej noblistki na deski teatru historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Tajemnicza wyprawa może stać się udziałem młodszych i starszych widzów.

„CUDOWNA PODRÓŻ” / TEATR LALKA WARSZAWA

KINO ECHO, Ul. Gołębia 1, Jarocin

8 września 2017, godz. 16.00

Dla dzieci od lat 7. Czas trwania 90 minut (z przerwą)

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

15 zł przedsprzedaż – do 3 września, 20 zł 4 września

 

9 września (sobota) w JOK Jarocin

"Blisko" / Centrum Sztuki Dziecka z Poznania

To spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia. Razem z publicznością, będziemy odkrywać historie – jedna za drugą, ukryte w sobie; historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnie pomagają nam zbliżyć się do innych.

Blisko to spektakl, który stanie się przygodą odkrywania tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. Blisko to spektakl o budowaniu relacji. Pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom. Blisko to spektakl o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – jako centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców. Dziecko – tajemnica życia, którą wciąż odkrywamy. 

Dla widzów do 4 roku życia, bilet łączony rodzic + dziecko

JOK Jarocin, Plac festiwalu Muzyki Rockowej 1, Jarocin

9 września 2017, godz. 16.00

Spektakl dla dzieci od 1 do 4 lat i bliskich im dorosłych. Czas trwania 45 minut.

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

Bilet dla dziecka i rodzica:  20 zł przedsprzedaż – do 3 września, 25 zł od 4 września

 

25 września (poniedziałek) w JOK Jarocin Prosta Historia Wrocławskiego Teatru Lalek

Na początku był Raj: Dom. Ogród. Tata, mama, dziecko.  Świeciło słońce. Szczekał pies. Wszystko działało. Później pojawiła się chmura. Czarna chmura. Gdzieś daleko, nikt tego nie zauważył. Mijał czas. Chmur przybywało i nagle rozpętała się burza. Trzęsienie ziemi. Nastąpiła Zmiana. Wreszcie wszystko zniknęło. Nastało Nic. Pustka. Jak sobie z tym poradzić? Czy na niebie jeszcze kiedyś pojawi się słońce? A na twarzy dziecka – uśmiech? 

Prosta historia to opowieść, jakich wiele. Trochę smutna, a trochę wesoła. O emocjach, które przychodzą i odchodzą. I o tym, co pozostaje. Pozbawiony słów spektakl czerpie ze środków teatru formy. Dwóch aktorów, kameralna przestrzeń, lalki i dekoracje à la planchette, muzyka – wszystko to składa się na teatralne laboratorium, w którym dziecko dostaje szanse na oswojenie własnych emocji.

Dla widzów od 4 roku życia

„PROSTA HISTORIA” / FUNDACJA LALE.TEATR I WROCŁAWSKI TEATR LALEK

JOK, Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, Jarocin

25 września 2017, godz. 17.00

Dla dzieci od lat 4. Czas trwania 40 minut

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

15 zł przedsprzedaż – do 17 września, 20 zł od 18 września

 

 7 listopada (wtorek) w Szkole Podstawowej w Mieszkowie Gniazdo Teatru Fredry z Gniezna.

Każdy Polak od wczesnego dzieciństwa zna doskonale opowieści o trzech dzielnych braciach Lechu, Czechu i Rusie, orle białym, złym królu Popielu i szlachetnej Wandzie, co nie chciała Niemca. O początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Ale czy rzeczywiście je  znamy i rozumiemy, czy nadal czujemy się z nimi dobrze, czy w XXI wieku pomagają nam one znaleźć odpowiedź  na pytanie „kto ty jesteś”? A może dziś „Polak mały” chętniej zajrzy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.

Dla widzów od 7 roku życia

„GNIAZDO” / TEATR FREDRY GNIEZNO

SZKOŁA PODSTAWOWA W MIESZKOWIE, ul. Radliniecka 11, Mieszków

7 listopada 2017, godz. 18.00

Spektakl dla widzów od 7 roku życia. Czas trwania 60 minut.

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

15 zł przedsprzedaż – do 31 października, 20 zł od 1 listopada

 

 

Dla dorosłych będzie nie mniej ciekawie: teatr opowie o naszych rodzinnych relacjach, zmusi do refleksji nad uczuciami. 

 

15 września (piątek) w jakimś pustostanie w okolicach rynku, ale nie powiemy jeszcze gdzie Pustostan Teatru Współczesnego ze Szczecina.

Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

„PUSTOSTAN” / TEATR WSPÓŁCZESNY W SZCZECINIE

KINO ECHO , Ul. Gołębia 1, Jarocin

15 września 2017, godz. 18.00

Spektakl dla dorosłych. Czas trwania 80 minut  

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

20 zł przedsprzedaż – do 8 września, 25 zł od 9 września

 

A 15 października (niedziela) w kinie Echo Humanka Teatru Polska z Bielska-Białej.

Akcja „Humanki” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Główny bohater, Em, po kolejnym nieudanym związku postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie spełniającego rolę partnerki życiowej. Dzięki rozwojowi techniki Humanka niczym nie różni się od żywej kobiety (poza drobnym znaczkiem na karku) – a przynajmniej tak jest reklamowana przez swoich producentów.

Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest miejsce na miłość? Coraz większym paradoksem naszych czasów jest stopniowa mechanizacja człowieka przy jednoczesnym nabywaniu przez sztuczną inteligencję cech ludzkich – przez co zbliżamy się do sytuacji, w której o „prawdziwe” uczucia będzie prościej u robotów a nie ludzi...

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. 

 

„HUMANKA” / TEATR POLSKI BIELSKO-BIAŁA

KINO ECHO , Ul. Gołębia 1, Jarocin

15 października 2017, godz. 19.00

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. Czas trwania 100 minut.

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

20 zł przedsprzedaż – do 8 października, 25 zł od 9 października

 

A na koniec w grudniu Drugi Spektakl Teatru Polskiego z Poznania.

Drugi spektakl to symulacja relacji między aktorami a widzami. Twórcy budują mechanizm spektaklu tak, aby uruchomić w widzach autorefleksję. Od czego zależy percepcja spektaklu? Czym jest uwarunkowane doświadczenie teatralnej wspólnoty? Jak uzyskać przepływ energii między sceną a publicznością? – brzmi poważnie? A będzie zabawnie! BARDZO!

„DRUGI SPEKTAKL” / Teatr Polski w Poznaniu

Grudzień 2017

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych. Czas trwania 130 minut.

Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin

Projekt Teatr Polska jest realizowany w Jarocinie przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz Stowarzyszenie Jarocin XXI, przy wsparciu finansowym Gminy Jarocin.

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin

Kategorie aktualności

Wydarzenia