Zanim wystartuje Wielki Teatr w Małym Mieście z teatralnym prezentem zagości w Jarocinie Teatr Nowy z Poznania. Spektakl "Mosdorf. Rekonstrukcje" to, jak pisze jedna z recenzentek, bardzo mądry, dobrze pomyślany i zagrany spektakl. Jarociniacy będą go mogli zobaczyć we wtorek, 11 kwietnia o godz. 19:00 w JOK Jarocin. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Echo i Kawiarni Filmowej.

MOSDORF. REKONSTRUKCJA, BENIAMIN M. BUKOWSKI 
Biografia Jana Mosdorfa zbudowana jest na sprzecznościach: ratujący Żydów antysemita, zaangażowany w brutalną działalność polityczną błyskotliwy doktor filozofii, twórca faszyzującego ruchu sprzeciwiający się hitleryzmowi, człowiek w chwilach politycznego zagrożenia porzucający swoich ideologicznych towarzyszy, by później oddać życie w obronie innych. Czy wyznając ideologię opartą na wykluczeniu i przemocy, można okazać się w krytycznym momencie przyzwoitą jednostką? Czy da się sprowadzić ludzkie poglądy i czyny – zwłaszcza, gdy są względem siebie sprzeczne – do wspólnego mianownika? Czy każda biografia składa się tylko z czerni i bieli? 

Reżyseria: BENIAMIN M. BUKOWSKI 
Scenografia i kostiumy: KATARZYNA STOCHALSKA 
Muzyka: ALEKSANDRA GOETZEN 
Choreografia: ALISA MAKARENKO 
Projekcje video: MICHAŁ JANKOWSKI 
Reżyseria świateł: DAMIAN PAWELLA 
Asystenci scenografa: NATALIA BORYS, AGNIESZKA KRAUZE 
Inspicjentka: AGNIESZKA RYDELLEK 
Aktorzy: ANTONINA CHOROSZY, GABRIELA FRYCZ, PAWEŁ BINKOWSKI, ŁUKASZ CHRZUSZCZ / GRZEGORZ GOŁASZEWSKI, TADEUSZ DRZEWIECKI, RADOSŁAW ELIS, SEBASTIAN GREK, JANUSZ GRENDA. 

Wtorek, 11 kwietnia, godz. 19:00 sala JOK JAROCIN 
bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Echo i Kawiarni Filmowej 

Spektakl zrealizowany w ramach poddziałania 4.4.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 
Partnerzy lokalni: Stowarzyszenie Jarocin XXI i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia