Nie masz gdzie zaparkować w mieście? Nie możesz znaleźć pracy? Boisz się iść wieczorem sam przez Jarocin? Masz trudności, aby dostać się do specjalisty? Dojeżdżasz codziennie do pracy w Poznaniu i wstajesz o 4 rano? A może masz inne spostrzeżenia na miasto? Powiedź nam o tym! Zdanie każdego mieszkańca się liczy!

Na te i inne pytania szukają odpowiedzi ankieterzy, którzy do 8 lipca przeprowadzają badania społeczne na terenie Jarocina. To kolejny etap opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji. Jednym z elementów badań społecznych są wywiady kwestionariuszowe, czyli ankiety. Ankieta jest krótka i sformułowana w taki sposób, aby poznać problemy mieszkańców. - Chcemy zmieniać nasze miasto w taki sposób, aby rozwiązywać problemy mieszkańców. Chcemy zobaczyć, co Państwa naprawdę martwi – mówi Anita Szymańska z zespołu ds. rewitalizacji. Diagnoza nie jest wymaganym elementem Gminnego Programu Rewitalizacji w świetle ustawy o rewitalizacji. - Moglibyśmy wszystkie rozwiązania zaplanować za biurka i o tym poinformować, ale zależy nam na tym, aby te badania były szansą do wyrażenia Państwa opinii i zdań.  Nie chcemy planować czegoś, co nie będzie się Państwu podobało – podkreśla Tomasz Ratajczak z zespołu ds. rewitalizacji.

Nie zdecydowano się prowadzić badań w Internecie ze względu na zbytnią generalizacje wyników oraz stronniczy charakter takich badanych. - Musimy pamiętać, że nie każdy ze społeczeństwa ma dostęp do sieci. Mogło by dojść do sytuacji w której 90 % respondentów stanowiłyby osoby o podobnym wieku,  statucie oraz oczekiwaniach – mówi Tomasz Ratajczak.

Wszyscy mieszkańcy Jarocina, do których jeszcze nie dotarli ankieterzy, a chcą wyrazić swoje zdanie serdecznie zapraszamy do naszego biura przy ul. Tadeusza Kościuszki  15a, nr tel.: 516 168 953, e-mail: rewitalizacja@jarocin.pl

Liczymy na Państwa udział. Do zobaczenia!

Zespół ds. rewitalizacji JFPK Sp. z o.o.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia