7 grudnia Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprasza na transmisję opery „Traviata” Giuseppe Verdiego z legendarnej La Scali w Mediolanie. Widzowie kina Echo będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w otwarciu nowego sezonu jednej z najbardziej znanych scen operowych świata.

Podczas jednego z najbardziej oczekiwanych artystycznych wydarzeń sezonu – nocy otwarcia, która przypada na dzień św. Ambrożego, patrona Mediolanu - Teatro alla Scala zaprezentuje ulubioną operę Verdiego - Traviatę. Ponownie miłośnicy muzyki operowej będą mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W sobotę 7 grudnia o godzinie 18:00 zobaczymy transmisję Traviaty, najbardziej znanej opery Giuseppe Verdiego. W rolach głównych wystąpią takie sławy jak Piotr Beczela i Zeljko Lucic. Ta premierowa produkcja jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika opery.

Teatro alla Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i we Włoszech i jedna z najsłynniejszych na świecie. Gmach teatru zaprojektował w latach 1776-1778 architekt Giuseppe Piermarini. Na podstawie jego planów, w ciągu zaledwie dwóch lat powstał gmach z klasycystyczną fasadą i piękną widownią. W teatrze mieściło się ponad 3000 widzów, iluminowany był tysiącem świec, posiadał 5 wieńców lóż, z których każda była inna. Nazwa "Teatro alla Scala" pochodzi od nazwiska księżnej Beatrycze Reginy della Scala, żony księcia Bernabo Viscontiego, fundatora kościoła Santa Maria alla Scala zbudowanego w XIV wieku, który stał niegdyś na placu budowy nowego gmachu opery. Przedstawienie inauguracyjne (opera Salieriego L'Europa riconosciuta) odbyło się 3 sierpnia 1778 roku. Poczynając od końca XVIII wieku La Scala odgrywa rolę centrum sztuki operowej o znaczeniu międzynarodowym. Mieści 3600 osób. La Scala jest piątym wielkim budynkiem operowym, jaki został wybudowany w XVIII wieku we Włoszech.

Libretto: Francesco Maria Piave wg Damy Kameliowej Alexandre’a Dumasa syna

Dyrygent: Daniele Gatti

Reżyseria i scenografia: Dmitri Tcherniakov

Reżyseria światła: Gleb Filschtinsky

 

Występują:

Violetta Valéry: Diana Damrau

Alfredo Germont: Piotr Beczała

Giorgio Germont: Željko Lučić

Flora Bervoix: Giuseppina Piunti

Annina: Mara Zampieri

Gaston:Antonio Corianò

Baron Douphol:Roberto Accurso

Markiz d'Obigny: Andrea Porta

Doktor Grenvil:  Andrea Mastroni

Służący Flory: Ernesto Petti

Posłaniec: Ernesto Panariello

Transmisja opery „Traviata” z La Scali odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18:00
Bilety:
35 zł (przedsprzedaż do 30 listopada) i 40 zł (od 1 grudnia)  w kasie kina Echo
Program pokazu:
Start: 18:00
Trzy akty, przerwy zgodnie z realizowaną transmisją
Łączny czas trwania wydarzenia: do 240 min.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia