Na jarocińskim rynku pojawiły się elementy świątecznej iluminacji. Rozbłysną one w najbliższy czwartek podczas Jarocińskich Mikołajek.

Piękna choinka, która stanęła na starówce ma 10 metrów wysokości. Gwiazda zamontowana na jej szczycie podnosi ją o kolejny metr w górę. Na choince zawisło 1000 różnokolorowych bombek i ponad 14 tysięcy LED-owych światełek. Wśród świetlnych elementów świątecznych, które w ubiegłym tygodniu zamontowane zostały na rynku jest też ogromna, 3,5 - metrowa  bombka z 3 tysiącami lampek. Pięknie prezentuje się renifer z saniami, którego rozświetli 3000 LED-owych punktów świetlnych. Najdłuższy jest 11 - metrowy „Pociąg Świętego Mikołaja”, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkową, świąteczna fotkę. Do zdjęcia będzie można zapozować także przy monidle, czyli tablicy dekoracyjnej przedstawiającej motyw świąteczny oraz przy ogromnym ponad 2-metrowym prezencie. Prawdziwą atrakcją będzie fotka w pokaźnyxh rozmiarów, ponad 2,5 - metrowym fotelu świętego Mikołaja. W czasie Jarocińskich Mikołajek, które rozpoczną się 6 grudnia o godz. 16.30 będzie można zasiąść w tym fotelu z prawdziwym Mikołajem.

 

Podczas uroczystego odpalenia iluminacji świątecznej przewidziano szereg animacji dla dzieci i poczęstunek gorącą czekoladą. Dorośli będą mogli odwiedzić stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego, który od 6 do 8 grudnia odbędzie się na jarocińskim rynku. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie regionalnych produktów, świątecznych ozdób i pomysłów na oryginalne prezenty. Przede wszystkim jednak nie zabraknie świątecznego klimatu, który wkrada się do nas coraz śmielej.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia