Uczniowie jarocińskich podstawówek wzięli udział w gminnym konkursie poetyckim ,,I Ty możesz być poetą”. Najlepsze wiersze zostały nagrodzone podczas podsumowania konkursu w Niepublicznym Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, który był organizatorem przedsięwzięcia.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Jarocin. Chętni mieli za zadanie wymyślić i „przelać” na papier 3 wiersze o dowolnej tematyce. - Młodzi poeci najczęściej pisali o zwierzętach lub opisywali swoje pasje.  Ale były też wiersze patriotyczne – informuje Alina Kebernik, jedna z organizatorek  spotkania z wierszem w Wilkowyi. Spośród zgłoszonych prac jury wyróżniło najlepsze w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII. W młodszej kategorii zwycięzcami zostali ex aequo: Marta Mąka i Krystian Kubacki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Złoto wśród starszych poetów przyznano Zuzannie Kowalik z Zespołu Szkół w Mieszkowie. - Wszystkie wiersze były piękne i kto wie, być może wśród naszych laureatów jest przyszły wielki poeta? – zastanawiała się Iwona Matyla, organizująca konkurs.  

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Niepublicznym Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Poprzedził je występ uczniów z miejscowej szkoły, którzy zaprezentowali piękne recytacje znanych polskich poetów. Niemałym zaskoczeniem dla uczestników konkursu była prezentacja, podczas której usłyszeli oni także własne wiersze w interpretacji koleżanek i kolegów z wilkowyjskiej szkoły. Artystyczny pokaz swych umiejętności dał nawet prezes fundacji prowadzącej szkołę w Wilkowyi. Piotr Pajchrowski zaśpiewał skomponowane przez siebie utwory, które współtworzył m.in. z przedszkolakami.

 

                                                  Wyniki konkursu "I Ty możesz być poetą"

Klasy I – III

- I miejsce - Marta Mąka, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

  I miejsce – Krystian Kubacki, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

- II miejsce – Kornelia Pawlak, Zespół Szkół w Mieszkowie

- III miejsce – Krzysztof Michalak, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

Wyróżnienia: Michalina Szmiel, Zespół Szkół w Mieszkowie; Wiktor Adamski, Zespół Szkół w Mieszkowie; Amelia Dorszyk, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie; Maria Silińska, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie; Jan Holz, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie

Klasy IV – VII

- I miejsce – Zuzanna Kowalik, Zespół Szkół w Mieszkowie

- II miejsce – Olga Trawińska, Zespół Szkół w Mieszkowie

- III miejsce – Wiktoria Wojtecka, Zespół Szkół w Mieszkowie

 GRATULUJEMY!!!


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia