W sobotę, 24 sierpnia spotkamy się na święcie plonów w Potarzycy. Jednak, poza zakończonymi żniwami, powodów do świętowania w tym sołectwie będzie znacznie więcej. Uroczystości dożynkowe połączone zostaną bowiem z oficjalnym oddaniem do użytku zakończonych inwestycji – ul. Polnej i zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody.

Wydarzenie o godz. 16:00 zainauguruje otwarcie ul. Polnej. Następnie symboliczna wstęga przecięta zostanie na terenie potarzyckiej Stacji Uzdatniania Wody.

Także od godz. 16:00 na placu Zespołu Folklorystycznego Snutki trwał będzie festyn rodzinny, podczas którego na najmłodszych czekały będą animacje i inne atrakcje, m. in. pokaz sprzętu pożarniczego i dmuchańce. Nie zabraknie także „czegoś na ząb” – będą kiełbaski z grilla i degustacja ciasta drożdżowego. O godz. 17:00 rozpocznie się część obrzędowa święta plonów z udziałem zespołu Snutki. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Fenix.

NOWA STACJA W POTARZYCY

Stacji Uzdatniania Wody w Potarzycy jest trzecią, po Jarocinie i Stefanowie, w pełni zautomatyzowaną, nowoczesną stacją.  W ramach inwestycji zmodernizowany i rozbudowany został system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych. Przedsięwzięcie objęło także wymianę urządzeń technologicznych z wyposażeniem obiektu w niezbędne zestawy pomp i instalację dezynfekującą. By zapewnić ciągłość dostaw wody, w razie braku prądu, obiekt zostanie wyposażony w agregat prądotwórczy. Dzięki realizacji inwestycji, wartej blisko 5 mln zł, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie dostarcza mieszkańcom wodę pitną bardzo dobrej jakości.

POLNA Z ASFALTEM

Dotychczas gruntowa ulica Polna w Potarzycy wzbogaciła się o nową nawierzchnię. Asfalt położony został w ramach większej gminnej inwestycji, dzięki której powstały ponad 2 kilometry dróg. Prace objęły 6 odcinków gruntówek. Poza ul. Polną prace zostały wykonane na os. Leśnym w Bachorzewie, ul. Piaskowej i Zagajkowej w Golinie, ul. Żytniej w Jarocinie oraz ul. Zakrzewskiej w Witaszycach.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia