Dziś odbyły się dożynki wiejskie w Wilkowyi. Uroczystość zainaugurowała msza św. w miejscowym kościele. Następnie odbyła się część obrzędowo-artystyczna przy sali wiejskiej, której jednym z punktów był występ jarocińskiej kapeli dudziarzy, która niedawno wznowiła działalność.

Zgodnie z tradycją był dożynkowy wieniec i bochen chleba, upieczony z tegorocznego ziarna. Na scenie zaprezentowały się formacje muzyczne, wokalne i taneczne - m. in.  chóru „Zawsze Młodzi” oraz kapela dudziarzy, w której gra burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Całość zwieńczyła zabawa taneczna z DJ-em Mateo.

Jarocińska kapela dudziarzy niedawno wznowiła działalność. Jednym z jej członków jest burmistrz Adam Pawlicki, który wraz ze swoim bratem Jackiem uczył się gry na dudach u Franciszka Szymkowiaka w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jarocinie. W kapeli jako skrzypek gra Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor tej szkoły, a obecnie nauczyciel w Społecznym Ognisku Muzycznym i dyrygent zespołu "Zawsze Młodzi". Drugim dudziarzem kapeli jest Zdzisław Marecki z Wilkowyi, który także uczył się u Franciszka Szymkowiaka. I to właśnie on wyszedł z inicjatywą reaktywacji kapeli. Do grania wrócił po 30 latach przerwy.

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia