Uczyli się języka portugalskiego, zwiedzali miasta Półwyspu Iberyjskiego, próbowali lokalnych specjałów. Mowa o uczennicach jarocińskiej „dwójki”, które w ramach projektu Erasmus+Health4Life wyjechały do portugalskiego miasta Castro Marim.

Wyjazd do Portugalii był możliwy, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie  od 2016 roku realizuje projekt „ERASMUS+ Health4Life”, który dotyczy zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Jego celem jest włączenie społeczności szkolnej oraz lokalnej w działania dotyczące zdrowego stylu życia oraz propagowanie zdrowych nawyków. W ramach projektu uczniowie mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć umiejętności z zakresu przyrody, biologii, odżywiania, sztuki, muzyki, języków obcych, nowych technologii informacyjnych oraz sportu. Ponadto, projekt ma na celu promowanie świadomości znaczenia różnorodności kulturowej i językowej w Europie. W projekcie zaplanowano 3 międzynarodowe spotkania projektowe dla nauczycieli w Polsce, we Włoszech i w Grecji oraz 5 spotkań związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami dla uczniów we Włoszech, na Litwie, w Grecji, w Portugalii i w Polsce.
 Do portugalskiego miasta Castro Marim poleciały trzy uczennice. Sama podróż była bardzo ekscytująca ponieważ dziewczyny po raz pierwszy leciały samolotem.  W Castro Marim poznały kolegów z portugalskiej szkoły i trafiły do rodzin, u których mieszkały. Podczas pobytu poznały koleżanki i kolegów z Litwy, Grecji, Włoch i Portugali. Posmakowały kuchni portugalskiej, kultury, historii i tradycji. Razem z nauczycielami odwiedziły różne szkoły w regionie i mogły porównać jak wygląda nauka w Portugali.
Projekt związany jest z propagowaniem zdrowego stylu życia, dlatego uczennice z Jarocina poprowadziły szkolenie na temat szkodliwości cukru. Był quiz – kahot, prezentacja na temat cukru oraz warsztaty, podczas których pozostali uczestnicy odmierzali zawartość cukru w różnych produktach. Zdrowy styl życia to również sport. Na spotkanie każda ze szkół przygotowała film przedstawiający gry zespołowe popularne w danym kraju.  Po ich obejrzeniu  uczniowie wzięli udział w Mini Olimpiadzie, podczas której nie zabrakło ulicznej piłki nożnej, gry w badmintona, w siatkówkę, skoków na skakankach.
Już niedługo jarocińska  placówka  będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia