Cyfryzacja kina, którą Stowarzyszenie Jarocin XXI przeprowadziło w roku 2011, otwiera niezwykłe możliwości przed jarocińską publicznością. Mieliśmy już w kinie transmisję na żywo opery z Metropolitan Opera z Nowego Yorku, teraz czas na teatralne wrażenia na najwyższym poziomie.

W niedzielę, 26 stycznia, o godzinie 18:00 rozpocznie się retransmitowany spektakl wystawiany na najsłynniejszej scenie teatralnej Europy- National Theatre. HAMLET Williama Shakespeare’a w uwspółcześnionej wersji dyrektora artystycznego londyńskiej sceny, Nicholasa Hytnera, z Rorym Kinnearem, czołowym aktorem zespołu, w roli duńskiego królewicza.

Inscenizacja National Theatre przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na aspekt polityczny i szpiegowski. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, szybko oddaje mu swoją rękę. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Za pomocą teatru próbuje zdemaskować zabójcę swojego ojca. Za reżyserię nowej wersji Hamleta odpowiada Nicholas Hytner, dyrektor artystyczny sceny NT, zaś w tytułowego bohatera wcielił się Rory Kinnear, czołowy aktor zespołu.

Spektakl zarejestrowany jest w jakości HD i Dolby Digital Surround oraz posiada polskie napisy.

26 stycznia 2014, niedziela, godz. 18:00

BILETY: 35 ZŁ (NORMALNY),30 ZŁ (ULGOWY, EMERYCI, MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ DO 26 ROKU ŻYCIA)

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia