Co można robić w długi letni weekend? Można pojechać nad jezioro, jak wszyscy, czyli spotkać tłum ludzi (głównie tych, przed którymi się właśnie ucieka na łono natury). Można pojechać w góry, jak wszyscy, czyli w kolejce na Gubałówkę spotkać 3 znajomych z pracy. Można zrobić w piątek grilla na działce dla znajomych, w sobotę pójść na pierwszą rewizytę, w niedzielę na drugą i tak do końca weekendu. Można też zostać w mieście: gdzie spokój, cisza, bo wszyscy wyjechali. Długoweekendowe propozycje dla mieszkańców już od czwartku, 10 sierpnia będą działy się w przestrzeni miejskiej. Będzie kino plenerowe, spektakle teatralne oraz atrakcje w strefie wypoczynku na rynku. Zapraszamy!

Skorzystajcie z naszego planu na weekend:

Czwartek, 10 sierpnia, godz. 16:00 - 18;00

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zaprasza rodziny z dziećmi na "Wakacje w strefie wypoczynku". Wydarzenie odbędzie się w czwartek (10 sierpnia) na rynku w Jarocinie. Początek o godzinie 16:00.

Podczas imprezy nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci. Stworzymy wielkoformatowy obraz, jakiego oczy jeszcze nie widziały. Przeniesiemy się w świat ogromnych baniek mydlanych i afrykańskich warkoczyków.

Piątek, 11 sierpnia, godz. 10:00- 12:00

Przedpołudnie dla najmłodszych

Czytanie fragmentów książki Janiny Grali „Siedmiomilowe buty”, gry i zabawy dla dzieci

Strefa Relaksu Rynek

Piątek, 11 sierpnia, godz. 21:00

Wielki Teatr w Małym Mieście

Teatr Biuro Podróży

Silence/ Cisza w Troi

Targowisko przy ulicy Kasztanowej

Reż. P. Szkotak

Teatr Biuro Podróży znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego  „Carmen Funebre”, pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem. Wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz postaci dzieci i przejmującą muzykę, opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce.

W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca, Teatr Biuro Podróży opowiada o losach uchodźców. Po spektaklu Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać?

Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy, że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci i ich przyszłego spokoju, spróbujmy choć na chwilę postawić się  w roli uchodźcy.

 

Sobota, 12 sierpnia, godz. 21:00

Kino Plenerowe: Angielska Robota

Parking PKO, ul. Gołębia

Reż. R.Donaldson, Wielka Brytania, 2008, 100 min

Opowieść o legendarnym już napadzie na bank na londyńskiej Baker Street w 1971 roku. Legendarnym, bo aż do dziś ani nikogo w tej sprawie nie aresztowano, ani nie odzyskano nawet pensa ze skradzionych przez rabusiów pieniędzy. Dodatkowo, przez niemal 35 lat, brytyjski rząd zakazał jakichkolwiek informacji na ten temat.

Niedziela, 13 sierpnia

Przedpołudnie: Rowerem po okolicach Jarocina, zbierz znajomych i w drogę, Najlepiej do Siedlemina, gdzie na boisku przy szkole od godziny 15:00 trwał będzie festyn rodzinny pod patronatem burmistrza Jarocina. W programie wydarzenia zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci.  

Możesz też skorzystać z przewodnika Ziemia Jarocińska dla Turysty

Przewodnik to  propozycja zwiedzania naszej okolicy stworzona w nowoczesnej formie. Niekonwencjonalne opisy, zdjęcia i grafika składają się na kolorowy i ciekawy przewodnik.

Sprzedaż przewodników prowadzona jest w: Kinie Echo, Muzeum Regionalnym w Jarocinie, JOK Jarocin, Spichlerzu Polskiego Rocka i Bibliotece pod Ratuszem

17:30 Koncert Piosenki Turystycznej, Yamaha Szkoła  Muzyczna Jarocin

Strefa Relaksu na Rynku  

Poniedziałek, 14 sierpnia, godz. 21:00

Kino Plenerowe: Jak Bóg da

Krużganki Kościoła Św. Marcina

Reż. Eduardo Maria Falcone, Włochy, 2015, 87 min

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień "coming outu" i Andrea wyznaje: "Postanowiłem zostać... księdzem". Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan

Wtorek, 15 sierpnia, godz. 16:00

Spacer po dawnym Jarocinie ze Stefanem Tobolskim, czyli wycieczka dookoła Rynku

Start wejście do Ratusza

Niedawno skończył 90 lat, ale kondycji, poczucia humoru i fotograficznej pamięci może mu pozazdrościć każdy młodzieniec. Jako dziecko mieszkał tuż przy rynku, przy ul. Śródmiejskiej. Był ministrantem, służył do mszy u ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego. Był i do dziś jest harcerzem. W czasie wojny przymusowo pracował w zakładzie fotograficznym Foto Kretschmer-Jarotschin, który Niemcy uruchomili przy obecnej ulicy Krótkiej na bazie przejętej firmy Foto Sip.  Mimo obowiązującego zakazu Stefan Tobolski fotografował okupowany Jarocin.

Pan Stefan przeprowadzi uczestników spaceru dookoła rynku i po kilku przyległych ulicach. Opowie o tym, kto i gdzie mieszkał przed wojną, czym się zajmował, gdzie można było kupić najsmaczniejsze lody, gdzie przegrywano fortuny w karty, u kogo można było liczyć na poniedziałkowe zniżki przy zakupie spodni, kto i komu wybijał szyby i gdzie tankowano samochody. Zapewne wspomni o swoim spotkaniu z wkraczającymi do Jarocina żołnierzami niemieckimi i wjeżdżającym radzieckim czołgiem. A cały spacer i opowieść z pewnością w towarzystwie żony, przeuroczej pani  Krystyny...

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Zapraszają: Muzeum Regionalne w Jarocinie, Stowarzyszenie Jarocin XXI, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

Partnerzy, bez których nic by się nie wydarzyło: ZUK Jarocin, PWiK Jarocin,  PKO BP,  Parafia pw. Św. Marcina, Yamaha Szkoła Muzyczna Jarocin.

Projekt WTWM dofinansowano ze środków Gminy Jarocin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Projekt Kino Plenerowe realizowany jest w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osieldi na rok 2017. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia