Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów zatwierdzona została aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

W dołączonym do dokumentu załączniku nr 6 Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wytypowało 11 inwestycji, związanych z realizacją obwodnic. Najważniejszą informacją dla mieszkańców Jarocina jest fakt, że na liście znalazła się budowa ponad 10-kilometrowej obwodnicy naszego miasta! Pozostałe miasta zakwalifikowane do programu to: Olsztyn, Brodnica, Wieluń, Inowrocław, Ostrów Wielkopolski, Nysa, Sanok, Kościerzyna, Kłodzko oraz Góra Kalwaria. Przetargi na wykonanie zaplanowanych zadań mają zostać zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jeszcze w tym roku, tak aby od 2014 r. wybrane przedsiębiorstwa mogły rozpocząć realizację postanowień zawartych w kontraktach. Koszt przygotowania wszystkich obwodnic wyszczególnionych w załączniku to 4,7 mld zł. Łącznie w ramach rządowych inwestycji powstanie ponad 140 km nowych dróg.

 

 

Burmistrz Jarocina - Stanisław Martuzalski:

Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem decyzję rządu Donalda Tuska o przyjęciu ważnego dokumentu, jakim jest Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, który zawiera budowę obwodnicy Jarocina. Ta strategiczna inwestycja, na realizację której przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a sama budowa ma zakończyć się w roku 2015, jest kluczową dla rozwoju Jarocina. Jej realizacja daje możliwość stworzenia miejsc pracy oraz pobudzenia przedsiębiorczości i rozwoju infrastruktury.

Jarocin jest miejscem, które posiada olbrzymi potencjał. Wszyscy wiemy, że są tu ludzie o wysokich kwalifikacjach, o wielkiej pozytywnej energii, pracowici. Jesteśmy gotowi wykorzystać możliwości, jakie daje obwodnica. Zapowiedź zainwestowania przez rząd 317 mln złotych w budowę nowoczesnej obwodnicy, jest dla Jarocina nie tylko wyróżnieniem, ale także wyzwaniem. Wyzwaniem tym większym, że decyzja o budowie tej arterii, tutaj w Jarocinie, zapadła po dokładnym rozeznaniu sytuacji w innych miastach w całej Polsce. Jarocin wygrał, albowiem oferta okazała się najlepsza. Ta decyzja służy promowaniu Jarocina, umacnia także jego wizerunek jako wiarygodnego partnera gospodarczego, stwarza możliwości kooperacji z wieloma polskimi przedsiębiorstwami. Mam również nadzieję, że będzie zachętą dla inwestorów zagranicznych, którzy poszukują atrakcyjnych miejsc dla inwestowania.

To ważny czas dla Jarocina, dla całego regionu, dla wszystkich, którzy chcą, aby nasze miasto się rozwijało. Sukces jest najgłośniejszym mówcą świata. Byłoby bardzo dobrze, gdyby sukces Jarocina był głośniejszy niż wszystkie inne wiadomości. Może doczekamy się, że zła wiadomość nie będzie królową serwisów informacyjnych, a dobra wiadomość o naszych osiągnięciach będzie ważniejsza i cenniejsza. Nasz sukces może być przecież jakże pięknym przykładem dla innych - jak należy pracować, jak należy budować samorząd i jak można odnosić sukces. Walczyłem z całych sił! Ciągłe pytania „Kiedy?” nie pomagały, ale starałem się jak tylko mogłem, by lobbować za tą priorytetową inwestycją dla Jarocina. Chcę podziękować mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość. Kredyt zaufania, jakim zechcieliście mnie obdarzyć, w pełni spłacam, a zarazem dowodzę, że spełniam swe obietnice.

Razem możemy zmieniać Jarocin!


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia