Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak gościł wczoraj w Jarocinie. Wicepremier odwiedził 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk oraz spotkał się z Burmistrzem Jarocina Stanisławem Martuzalskim.

Na terenie jednostki wojskowej dowódca 16. brl przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą lokalizacji, historii, oraz głównych zadań jakie były i są stawiane przed jedyną tego typu jednostką w strukturach całych Sił Zbrojnych, której specyfika z roku na rok zwiększa liczbę realizowanych przedsięwzięć na obiektach w całej Polsce. Ppłk Galan wspomniał również o tym, że batalion był wielokrotnie wyróżniany przez przełożonych różnego szczebla i władze państwowe i samorządowe. - Odwiedziłem 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. Naszą jedyną specjalistyczną jednostkę tego typu. Wykorzystałem też okazję, żeby z panem posłem Mariuszem Witczakiem odwiedzić pana burmistrza, byłego żołnierza tej jednostki oraz przyjaciela wojska, który zawsze zabiegał o jak najlepszą współpracę na linii wojsko-samorząd. Cieszę się, że mogłem mu za to osobiście podziękować - mówił Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej. - Chcemy wzmocnić flankę wschodnią, ale nie przenosząc tam jednostek ani nie tworząc nowych, ale jedynie aby jednostki które tam są miały w miarę pełne składy osobowe, żeby miały sprzęt i żeby były doinwestowane w sensie infrastruktury. Na pewno jarocińska jednostka ani żadna z Wielkopolski nie będzie przenoszona - podkreślił wicepremier Siemoniak. 

Po wizycie w jednostce wojskowej minister Siomoniak spotkał się z Burmistrzem Jarocina Stanisłwem Martuzalskim w jarocińskim ratuszu. W spotkaniu wziął udział także poseł Mariusz Witczak. - Rozmawialiśmy dzisiaj o ważnych inwestycjach infrastrukturalnych na terenie Jarocina (…) Niebawem rozpocznie się budowa obwodnicy Jarocina w ciągu drogi S11. Jest to jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych budowanych w ramach ostatnich umów rządowych – powiedział poseł Mariusz Witczak.

- Przed nami walka o połączenie Jarocina i Ostrowa z autostradą, z Poznaniem. To da tej części Wielkopolski ogromne możliwości rozwojowe – podkreślił burmistrz Stanisław Martuzalski. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia