Kto nie chciałby pojechać na wspaniałe wakacje do Indii? Chcicałbyś dowiedzieć się czym jest sari, czym bindi, co oznacza masala i jak po hindusku powiedzieć kilka słów? Wiesz, dlaczego krowy są święte i czym na prawdę jest joga? Zastanawiałeś się, dlaczego prawdziwy Hindus ma tak wspaniałe wąsy? Odpowiedzi na te pytania będzie można otrzymać podczas weekendu indyjskiego, który rozpocznie się w piątek, 20 lipca pokazem filmu „Jedz, módl się, kochaj", a zakończy w niedzielę 22 lipca indyjskimi warsztatami.

W piątek 20 lipca na tarasie przy kinie odbędzie się pokaz filmu „Jedz, módl się, kochaj". Początek o godz. 20.00. W niedzielę, 22 lipca o godz. 15:00, na jarocińskim rynku zaplanowano indyjskie warsztaty dla dzieci, w trakcie których dzieci nauczą się robić hinduską herbatkę, posmakują i powąchają przyprawy, poznają kulturę, muzykę, gry i zabawy oraz wierzenia Indii. Tego dnia , także na staróce, o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Robertem „Robbem" Maciągiem zatytułowane „Tuk Tuk Cinema, czyli rzecz o Indiach, Gangesie oraz o wiecznie psującym się skuterze, Bolku i Lolku". Z kolei o godz. 18:30 rozpocznie się tu koncert krotoszyńskiego zespołu „Tacy nie Inni". Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w  Jarocinie, która na realizację tego przedsięwzięcia, w ramach "Podróżniczego regału na nudę",  pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny. 

Wydarzenia, inspirowane Indiami odbęda się w letnim, weekednowym cyklu Wielki weekend w małym mieście. W jego ramach niepspodzankę przygotowała Kawiarnia Filmowa. 22 lipca było kiedyś obchodzone jako święto państwowe i właśnie tego dnia kawiarnia zaprasza do sentymentalnej podróży w czasy PRL-u pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat". 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia