Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Zespół Szkół Społecznych zapraszają na wernisaż wystawy fotografii „Przechodząc obok…”. Ekspozycja prezentuje architekturę cmentarza ewangelickiego w Jarocinie. Wernisaż odbędzie się w piątek, 27 października o godz. 17.00 w muzeum w ratuszu.

Na fotografiach obejrzeć można m.in. przyścienne grobowce rodzinne, ocalone nieliczne nagrobki oraz detale architektoniczne. Zdjęcia wykonali uczniowie z ZSS w ramach projektu, którego celem było upamiętnienie i przybliżenie historii społeczności ewangelickiej w naszym mieście. Wystawa potrwa do końca listopada.

Ekspozycja to nie jedyny element realizowanego projektu. W ramach zadania wykoszono centralną część cmentarza, uporządkowano go i posprzątano. Młodzież wzięła udział w warsztatach fotograficznych i historycznych, przybliżających im historię ewangelików w naszym mieście. Wydano też okolicznościową broszurę, dzięki której przywrócona została pamięć o polsko-niemieckich relacjach w dawnym Jarocinie.

Projekt jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez CK Zamek. Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia